Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-04-09 20:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Indywidualności artystyczne wystąpią w piątek w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Grigor Palikarov (Bułgaria) - dyrygent (fot. arch. artysty) | Więcej zdjęć »
Dwie duże indywidualności artystyczne wystąpią w Koncercie symfonicznym w piątek (13.04), o godz. 19.00. Filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi znakomity bułgarski dyrygent Grigor Palikarov. Solistą wieczoru będzie laureat kilkunastu międzynarodowych konkursów skrzypcowych – Dima Tkachenko (Ukraina). W programie koncertu kompozycje Ludwiga van Beethovena – rozpoczynająca koncert Uwertura do opery „Fidelio” op. 72, a następnie Koncert skrzypcowy D-dur op.61. Po przerwie filharmonicy pod batutą Grigora Palikarova zaprezentują Symfonię nr 41 C-dur „Jowiszowa” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

...Interpretacja Tkachenki pełna była niepohamowanych namiętności, zapierając słuchaczom dech w piersiach…
...Artysta przyniósł nam odmienione brzmienie, przepełnione lirycznym pięknem...


To fragmenty recenzji w londyńskim „The Times” po występie Dimy Tkachenki, artysty, który koncertował w znamienitych salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki, m.in. w brytyjskich London’s Wigmore Hall, Barbican Centre, Cadogan Hall, Concertgebouw w Amsterdamie, Toronto’s Roy Tomson Hall, Filharmonii w Kolonii, Konserwatorium Moskiewskim, Operze Tokijskiej, Liszt Academy Hall w Budapeszcie, Konzerthaus w Berlinie, Megaron w Atenach, Palau de Musica w Barcelonie oraz Auditorio Nacional w Madrycie. W ostatnim czasie skrzypek wystąpił z recitalami w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Polsce, na Litwie oraz w Japonii i Singapurze. W 2017 roku jako solista występował podczas  tournée koncertowego Narodowej Orkiestry Symfonicznej po Kanadzie i USA.
R E K L A M A
banner
Dyrygent koncertu – Grigor Palikarov jest wszechstronnie wykszatałconym artystą. W Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii ukończył studia aż w czterech specjalnościach magisterskich: dyrygentury symfonicznej, kompozycji, fortepianu i dyrygentury chóralnej. Artysta jest zaliczany do ścisłego grona czołowych współczesnych dyrygentów bułgarskich. Równolegle z działalnością dyrygencką Grigor Palikarov zajmuje się kompozycją oraz będąc laureatem konkursów fortepianowych artysta koncertuje również jako pianista.

Od 2001 roku Grigor Palikarov jest szefem orkiestry Opery Narodowej w Sofii, z którą poprowadził ponad 55 spektakli operowych i baletowych. Od 2005 roku zajmuje również stanowisko menadżera i dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej w Pazardzhik (Bułgaria). Od 2008 roku jest także stałym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej „Clasic FM” w Sofii.

Przed koncertem symfonicznym, o godz.18.00 zapraszamy publiczność do sali kameralnej (II p.) na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”, które poprowadzi red. Piotr Matwiejczuk – muzykolog, skrzypek, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny

*****

Bilety na koncert w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii: wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Bilety dostępne również na Kartę Dużej Rodziny w ramach programu „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”


Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl