Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-03-12 12:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncerty z niespodzianką w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Tadeusz Wicherek i filharmonicy warmińsko-mazurscy (fot. A. Korczin) | Więcej zdjęć »
Koncert z niespodzianką! Tak zatytułowane są koncerty w dniach 15 i 16 marca 2018 roku. Od pulpitu dyrygenckiego orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi Tadeusz Wicherek. Solistami koncertów w programie, w którym znajdą się przeboje muzyki rozrywkowej, będą wokaliści Sylwia Przetak i Jarosław Kozielski. Artyści zaprezentują muzyczne hity z repertuaru m.in. Whitney Houston, Marylin Monroe, Lary Fabian, Roberty Flack, Johna Miles’a, Franka Sinatry, Roda Stewarda czy zespołu The Beatles.

Dyrygent koncertów Tadeusz Wicherek to również kompozytor, aranżer, reżyser i producent muzyczny. W 1986 roku został laureatem nagrody Wielkiej Orkiestry Polskiego Radia na III Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Prowadzi działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Artysta współpracował z Teatrem Wielkim, Operą Narodową w Warszawie, był dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, z którą brał udział w przygotowaniu i wystawieniu wszystkich dzieł scenicznych W. A. Mozarta. Był dyrektorem artystycznym filharmonii w Jeleniej Górze oraz dyrektorem naczelnym i artystycznym filharmonii kaliskiej. Od marca 2007 r. jest dyrektorem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. takich jak: „Festiwal Mozartowski” w Warszawie, „Wratislavia Cantans”, „Warszawska Jesień” i „Carintischer Sommer Festival” w Austrii. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej.

W 2016 r. Tadeusz Wicherek został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty oraz Festiwalu Kultury Włoskiej „Arte Cultura Musica e...” w Zamościu. Ten wszechstronny artysta, potrafi zdobyć serca publiczności nie tylko swoimi umiejętnościami muzycznymi, ale również interesującą i dowcipną konferansjerką, dzięki której przybliża publiczności prezentowane utwory. Nie inaczej zapewne będzie i tym razem.
R E K L A M A
banner
Wokalistka Sylwia Przetak, swoje umiejętności wokalne rozwijała przy Studiu Artystycznym Metro, następnie w Teatrze N.O.R.A. Obecnie kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-estradowym. Uczestniczyła w programach muzycznych TVP 2 takich jak: „Bitwa na głosy”, „Tak to leciało”. Zagrała jedną z głównych ról na deskach Teatru Muzycznego Rampa, w spektaklu „W cieniu”, przygotowanym przez Teatr Muzyczny Tintilo.

Jarosław Kozielski - to aktor i wokalista, absolwent wydziału musicalowego London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w Gdańsku, Teatrze Rampa w Warszawie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej („Wonderful Town”) oraz Lawrence Hall w Londynie („Dracula”, „Bad Girls”). Występował z orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu. W 2017 roku zrealizował ogólnopolską trasę koncertową z programem musicalowym pod tytułem "Podróż musicalowa".

******

Kasa biletowa filharmonii jest czynna w dniach: wtorek-piątek w godz. 10.00-18.00.

Z D J Ę C I A
logo FWM
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl