Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-10 20:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczął się proces z powództwa byłej dyrektor MOK w Olsztynie

Olsztyn24
Sąd Rejonowy w Olsztynie
Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się dzisiaj (10.04) proces z powództwa Agnieszki Kołodyńskiej, która domaga się odszkodowania w związku z odwołaniem jej ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Pozew przeciwko Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie wpłynął do IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Rejonowym w Olsztynie w czerwcu 2017 r. Agnieszka Kołodyńska wskazała w nim, że w dniu 5 listopada 2015 r. została powołana przez Prezydenta Olsztyna na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Natomiast zarządzeniem z dnia 19 maja 2017 r. Prezydent Olsztyna odwołał ją z zajmowanego stanowiska, z powodu naruszenia przepisów prawa w związku z pełnioną funkcją. W ocenie Agnieszki Kołodyńskiej odwołanie jej ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie było niezgodne z prawem i niezasadne.

Proces w tej sprawie rozpoczął się dzisiaj. Agnieszka Kołodyńska ostatecznie wniosła o zasądzenie na jej rzecz odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia z uwagi na niezgodne z prawem i niezasadne odwołanie jej ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Natomiast pozwany MOK w Olsztynie wniósł o oddalenie powództwa w całości.
R E K L A M A
banner
Sąd Rejonowy na dzisiejszej rozprawie przesłuchał jednego świadka, pracownika MOK w Olsztynie. Kolejne terminy rozprawy w tej sprawie zostały wyznaczone na 9 października na godz. 11 oraz na 6 listopada 2018 r. na godz. 13.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl