Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-12 23:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Regionalna Gala Sportu 2018

Olsztyn24
Gala miała miejsce w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | Więcej zdjęć »
W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się dzisiaj (12.04) tegoroczna regionalna Gala Sportu zorganizowana przez samorząd województwa.

Gala Sportu 2018 była uroczystym spotkaniem środowiska sportowego Warmii i Mazur. Jej istotą było uhonorowanie nagrodami, wyróżnieniami i stypendiami najlepszych sportowców województwa, osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w 2017 roku, trenerów prowadzących szkolenie tych zawodników oraz osób pracujących i działających na rzecz rozwoju sportu w naszym regionie. Gospodarzem gali był marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, reprezentowany przez wicemarszałek Wiolettę Śląską-Zyśk.

Najważniejsze z przyznanych podczas gali wyróżnień to Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Przyznano je Leszkowi Dublaszewskiemu, Zdzisławowi Ziółkowskiemu, Magdalenie Witaszczyk i Jerzemu Cimoszyńskiemu.
R E K L A M A
banner
Wręczono również podziękowania w postaci statuetek olimpijczykom Sebastianowi Kłosińskiemu i Adrianowi Wielgatowi, zawodnikom Klubu Sportowego „Orzeł” z Elbląga, za reprezentowanie regionu podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz wyróżnienia specjalne Robertowi Karasiowi (Elbląg) i Marcinowi Koniecznemu (Olsztyn) za osiągnięcia sportowe w triathlonie, a także promocję regionu w kraju i na świecie.

Wyróżniono też 21 zawodników sportu młodzieżowego, którzy w minionym roku, startując w zawodach rangi mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowca, juniora i juniora młodszego, zdobyli medale. Znaleźli się wśród nich olsztynianie: Sara Piasecka (żeglarstwo lodowe) z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, Szymon Piątkowski (taekwondo olimpijskie) z AZS UWM Olsztyn, Jakub Kochanowski (siatkówka) z Indykpolu AZS Olsztyn, Dominik Bugaj; Tomasz Barniak i Maja Szajdek (kajakarstwo) z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych i Konrad Bukowiecki (lekkoatletyka) z AZS UWM Olsztyn.

Samorząd województwa przyznał też 11 nagród pieniężnych i 37 stypendiów sportowych. W grupie wyróżnionych sportowców reprezentujących olsztyńskie kluby sportowe było aż 25, m.in. Wiktoria Kucner; Iga Kowalczyk; Monika Eland i Paula Plichta (gimnastyka sportowa) z UKS SMS Olsztyn, Joanna Ryba (tenis stołowy) z AZS UWM Olsztyn, Karol Zalewski; Kacper Kozłowski i Konrad Bukowiecki (lekkoatletyka) z AZS UWM Olsztyn oraz Piotr Hatowski; Maria Wajzer; Damian Wierzbicki i Ewa Jamiołkowska (taekwondo olimpijskie) z Akademickiego Klubu Sportowego przy OSW.

Podczas gali rozstrzygnięto również plebiscyt na trenera młodzieżowego roku. Został nim Andrzej Kamiński - trener kajakarstwa w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych. W minionym roku jego podopieczni - Dominik Bugaj, Maja Szajdek i Tomasz Barniak - osiągnęli znaczące wyniki na arenie międzynarodowej w sporcie młodzieżowym oraz seniorskim. Sportowcem roku natomiast został uznany Konrad Bukowiecki - lekkoatleta, kulomiot, zawodnik AZS UWM Olsztyn.

Kolejny „olsztyński” akcent gali to zwycięstwo w klasyfikacji klubów sportowych w województwie. Najwięcej punktów w tej klasyfikacji zgromadził AZS UWM Olsztyn, wyprzedzając Miejskie Towarzystwo Pływackie Kormoran Olsztyn i SKS Start Olsztyn.

Więcej na temat pozostałych wyróżnień w zapisie wideo gali. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Galę Sportu występami muzycznymi i tanecznymi ubarwili: saksofonista Tomasz Mieczykowski i Marta Gałuszewska. Pokazy sportowe taekwondo i gimnastyki sportowej natomiast zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~kibic / 2018-04-13 14:17
O Jędrzejczyk zapomniano?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Regionalna Gala Sportu 2018

13-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl