Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-04-13 12:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedsiębiorcy z Biskupca szkolili się z RODO

Olsztyn24
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Biskupieccy przedsiębiorcy spotkali się na szkoleniu dotyczącym zmianom w zakresie ochrony danych osobowych. Szkolenie odbyło się we wtorek (10.04) w ramach cyklu cokwartalnych spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami, organizowanymi przez burmistrza Biskupca.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli firm, przeprowadzono warsztaty pt. „Praktyczne wdrożenie RODO w firmie i instytucji – jak nie dać się zaskoczyć 25 maja 2018?”. Poprowadzili je: radca prawny Rafał Malujda oraz adwokat Krystian Szeląg.

Nowe przepisy, już do 25 maja, nałożą na każdą firmę obowiązek wprowadzenia systemu ochrony danych osobowych. Ich przestrzeganie będzie kontrolowane przez specjalnie powołany urząd, a nakładane przez niego kary za wykryte nieprawidłowości będą sięgały nawet 4% obrotu przedsiębiorstwa. Zmiany mają związek z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – unijnym, wiążącym aktem prawnym.
R E K L A M A
banner
- Zainteresowanie spotkaniem było duże, pojawiło się wiele nowych twarzy – komentował po szkoleniu burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy interesują się nadchodzącymi zmianami i chcą się do nich dobrze przygotować. To świadczy o ich profesjonalizmie.

Kolejne spotkanie z przedsiębiorcami odbędzie się po wakacjach, 4 września.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl