Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-20 19:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński MPEC unowocześni sieć ciepłowniczą z unijnym wsparciem

Olsztyn24
Podpisanie umowy (źródło: mat. pras.)
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prawie 4 mln zł unijnego dofinansowania na dalszą modernizację sieci dystrybucji ciepła. Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski i wiceprezes zarządu ds. ekonomicznych olsztyńskiego MPEC sp. z o.o. Lidia Warnel podpisali wczoraj (19.04) w siedzibie Narodowego Funduszu w Warszawie umowę regulującą przekazanie dotacji.

System dystrybucji ciepła w Olsztynie tworzą przestarzałe sieci ciepłownicze, funkcjonujące od końca lat 50. ubiegłego wieku. Prace modernizacyjne są zatem koniecznością i prowadzi się je od lat. Priorytetem w tych działaniach jest zwłaszcza unowocześnienie tych odcinków infrastruktury grzewczej, które mają znaczenie strategiczne dla dystrybucji ciepła. Modernizacja obejmuje również fragmenty sieci ciepłowniczej wytypowane do szybkiej wymiany na podstawie okresowych przeglądów technicznych.

Projekt dofinansowanego kolejnego etapu robót przewiduje trzy zadania przebudowy 2,4 km miejskiej sieci ciepłowniczej. Po przeprowadzeniu modernizacji znacznie zmniejszą się straty energetyczne powstające w procesie dystrybucji ciepła. Jednocześnie poprawi się stan środowiska naturalnego poprzez redukcję emisji CO2 (o 670 tys. ton na rok). Co więcej, olsztyńska inwestycja będzie miała także walor antysmogowy, gdyż nastąpi ograniczenie emisji pyłów zawieszonych o 0,15 tony rocznie.
R E K L A M A
banner
Całkowity koszt projektu to 13 562 545 zł. Wsparcie finansowe przekazane przez NFOŚiGW wyniesie 3 797 228 zł. Termin zakończenia modernizacji planowany jest na koniec 2020 r. Przekazanie przez NFOŚiGW dotacji umożliwia Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a w szczególności jego I oś priorytetowa Zmniejszenie emisyjności gospodarki, działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wdraża je w porozumieniu z Ministerstwem Energii.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl