Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-26 13:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Michał Wypij oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna

Olsztyn24
Michał Wypij jest oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna
Michał Wypij z partii „Porozumienie”, kierowanej przez Jarosława Gowina i wchodzącej w skład obecnie rządzącej koalicji, został oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna w zbliżających się wyborach samorządowych. Tę informację przekazał dzisiaj (26.04) podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Michał Wypij ma 32 lata. W 2009 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku politologia, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze. Jest także absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja w zakresie polityki europejskiej oraz abiturientem studiów magisterskich na kierunku historia.

Od 2011 roku Wypij związany był z partią „Polska Jest Najważniejsza” na Warmii i Mazurach. Z list tej partii wystartował w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, nie uzyskując jednak mandatu posła. Po rozwiązaniu partii „Polska Jest Najważniejsza”, automatycznie stał się członkiem nowej partii „Polska Razem” Jarosława Gowina na Warmii i Mazurach, a potem „Porozumienia”. W 2014 roku bez powodzenia starował w wyborach samorządowych.
R E K L A M A
banner
Od 8 grudnia 2015 r. jest doradcą w Gabinecie Politycznym Wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Decyzja władz Zjednoczonej Prawicy stawia w trudnej sytuacji olsztyńskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku Michał Wypij ogłosił, że jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Olsztyna, negatywnie wypowiadali się o tej kandydaturze i zapewniali, że Wypij kandydatem na prezydenta Olsztyna na pewno nie będzie. Wystawienie tej kandydatury wbrew opinii lokalnych działaczy pokazuje, że nie mają oni w partii „siły przebicia”.

Dodajmy jeszcze, że wśród wskazanych dzisiaj przez prezesa Kaczyńskiego kandydatów Zjednoczonej Prawicy na stanowiska prezydentów największych miast są m.in. Partyk Jaki (Warszawa), Kacper Płażyński (Gdańsk) i Małgorzata Wassermann (Kraków).

Komentarze [13]
~Zenon / 2018-04-28 08:35
Czy Pan Wypij ma coś wspólnego z płk Wypijem z UOP, a może z tajnymi służbami. Coś mi śmierdzi tak kariera uczonego z Olszyna. Może warto poszukać ? A słyszał ktoś może jak wydano te pieniądze z konkursów?
~PSL w życiu nie zagłosuję / 2018-04-27 21:49
Panie Michale - ma Pan już nasze 3 głosy. Całą rodziną głosujemy za kandydatem popieranym przez PiS. Dowiemy się nareszcie co dzieje się w gminnych spółkach, dlaczego małe miasto utrzymuje dwie firmy od śmieci, dlaczego MPEC nie ujawnia danych o spalarni itd.
~działacz / 2018-04-27 12:19
jeśli wygra, co nie jest możliwe, to będzie chodzić na smyczy sterowanej z siedziby kaczora (ul. Nowogrodzka). A na czym ta osoba zna się? Na polityce -słabo, na historii - słabo, na budżecie - bardzo słabo, na budownictwie - bardzo słabo, na transporcie zbiorowym - bardzo słabo. WIĘC PYTAM - KTO TO JEST ????? I PO CO NASZEMU MIASTU TAKI NIEUDACZNIK??????????? Niech pilnuje swojego pryncypała. A jeśli mieszkańcy naszego miasta nabiorą się na obiecanki przedwyborcze kandydata - to taki fakt będzie świadczyć o braku krytycyzmu i świadomości wyborczej olsztyniaków.
~youtuber / 2018-04-27 10:35
Dla relaksu czasem słucham grupy pana Wypija Monolit i ich ambitnego utworu muzycznego w którym refren brzmi: "Wypierd..aj. wypierd..aj, wypierda...aj"
~PAWEL / 2018-04-26 21:46
Michał masz mój głos, czas zmienić ten zaje... Olsztyn!
~A wczoraj / 2018-04-26 20:08
poszło zawiadomienie do CBA, że brał udział w ustawionych konkursach na wyprowadzenie środków z MNiSW, którym kieruje jego polityczny mocodawca - Gowin. http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C29275%2Ckomitet-humanistow-zlozyl-zawiadomienie-do-cba-ws-konkursow-w-mnisw.html
~wow / 2018-04-26 19:14
Czy ten 32-letni pan kiedykolwiek czymkolwiek zarządzał?
~PSL w życiu nie zagłosuję / 2018-04-26 17:58
No i super. Młody, chce mu sie pracować. Mam nadzieję, że po tych wyborach Olsztyn będzie miastem dla młodych ludzi i dla rodzin, a dodatkowo będzie wolny od PSL.
~nąć / 2018-04-26 17:35
Dajcie już spokój koledzy z tym "łubu dubu..." Wypić, wypijemy... Kto to jest? Królik z kapelusza?
~dobra decyzja / 2018-04-26 15:05
Gratulujemy!!!