Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-21 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

PiS rozpoczęło kampanię prezydencką w Olsztynie. Kampanię negatywną.

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Olsztyńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości wczorajszego wieczoru przesłali do regionalnych dziennikarzy zaproszenie na konferencję prasową. Z wysłanego do redakcji e-maila o enigmatycznej treści można było wnioskować, że podczas dzisiejszego (21.03) spotkania w biurze Komitetu Miejskiego partii przedstawią oni kandydata PiS na stanowisko prezydenta Olsztyna lub wyrażą poparcie dla kandydata bezpośrednio nie związanego z tą partią polityczną.

W związku z powagą tematu przedstawiciele mediów stawili się licznie w sali konferencyjnej przy ul. Kruka. Jednak zamiast otrzymania odpowiedzi na nurtujące ich pytania o rzeczonego kandydata, byli świadkami ponad półgodzinnego ataku na obecnego prezydenta miasta. Według słów gospodarzy spotkania bowiem, to właśnie Piotr Grzymowicz ma być jedynym kandydatem opozycji w nadchodzących wyborach samorządowych na fotel gospodarza stolicy Warmii i Mazur, a taka sytuacja nie jest dobra dla jej mieszkańców.

- Budzi to nasze poważne zdziwienie - mówi Dariusz Rudnik, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Olsztyna. - Wydawało się nam, że zarówno Platforma Obywatelska, jak i PSL stanowią odrębne byty polityczne i stać te partie na wystawienie własnych kandydatów (...). Chcemy zatem zadać PO pytanie, czy są gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za to wszystko, co do tej pory robił w naszym mieście pan Grzymowicz. (...) Czy ta niechęć do Prawa i Sprawiedliwości sprawia, że nie są w stanie wygenerować żadnego pozytywnego programu wyborczego, tylko decydują się na popieranie działań pana Grzymowicza, które my oceniamy od wielu lat krytycznie.
R E K L A M A
banner
O jakie działania chodzi? Prezydentowi „oberwało się” za (zdaniem gospodarzy spotkania) bałagan w miejskiej oświacie, rozkopane z powodu remotnów miejskie drogi czy wybór do realizacji umowy na zakup kolejnej transzy taboru tramwajowego firmy tureckiej zamiast polskiej (chociaż ofertę w przetargu złożyła tylko firma turecka). Prezydentowi zarzucono również brak realizacji podstawowych zadań w sferze gospodarczej.

Ogólnie rzecz ujmując, dzisiejsza konferencja okazała się nie być wstępem do dyskusji na temat działań regionalnej prawicy w związku z mającymi się odbyć na jesieni tego roku wyborami samorządowymi, a kolejną próbą zdyskredytowania politycznego przeciwnika. Czy udaną? Zostawiamy to Państwa ocenie, prezentując zapis konferencji w formie wideo do rozważenia.

Informacyjny bilans spotkania jest natomiast taki, że nadal nie jest znane nazwisko kandydata PiS, ani program partii dla Olsztyna na nadchodzące wybory samorządowe (informacje te mają zostać upublicznione po ogłoszeniu terminu wyborów). Dowiedzieliśmy się natomiast, że Michał Wypij nie uzyska poparcia PiS jako kandydat prawicy na urząd prezydenta miasta.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [9]
~Dik / 2018-03-23 01:14
P Rudnik jest najlepszy
~ola / 2018-03-22 15:31
jestem przeciwniczką obecnego prezydenta ale chyba jeszcze większa tych dziwnych ludzi. nie mają żadnego programu, kandydata, tylko hejtuja i judzą a nazywają się katolikami. w życiu
~Pisowcy / 2018-03-22 06:15
Pycha kroczy przed upadkiem.
~chrześcijanka / 2018-03-21 22:16
Do " : Oj tam, oj tam, ja często zaglądam na olsztyn24 i stanowczo stwierdzam,że to jedno z nielicznych mediów ponad podziałami, dużo tu także kościoła i relacji pisowskich. Ten portal odnotowuje wszystko co dzieje się w mieście i czasami w regionie. No, ale jad macie widoczny na zewnątrz i wewnątrz duszy. Więcej empatii
~poeta / 2018-03-21 20:44
Dziwki i dżentelmeni.., damy i żigolaki.., kurtyzany i alfonsi.., napalone queery i wyzwoleni feminiści.., cudzołożnice i jawnogrzesznicy.., fetyszystki i transwestyci.., córy Koryntu i sukinsyni.., nierządnice i sutenerzy.., dominy i niewolnicy.., ladacznice i stręczyciele.., dewiantki i puszczalscy.., święte prostytutki i sprośni utrzymankowie.., sodomitki i zbereźnicy.., poliamorystki i swingerzy.., wszetecznice i rozpustnicy.., nimfetki i satyrzy.., bezwstydnice i erotomani.., cyklistki i pedały.., pedofile i rydzykanci… wzywam Was usilnie i z całego serca namawiam do rezygnacji z kandydowania… (cytat)
~ta / 2018-03-21 20:39
Miłość do bliźniego aż bije z tych miłosiernych twarzy.
~Poziomkowa / 2018-03-21 18:00
No i się zaczęło... Po trupach do celu (niezależnie od opcji politycznej, bo odnoszę wrażenie, że wszyscy politycy gotowi są sobie nawzajem skoczyć do gardeł), a biednemu dziennikarzowi się oberwało, że prawdę napisał... Skoro opozycja nie ogłosiła oficjalnie jeszcze swojego kandydata, to po jakiego diabła była ta konferencja? chyba tylko po to, żeby sobie dla zasady psy na kims powieszać dla rozgrzewki...Albo panowie z PiS się boją, ze im rośnie poważny konkurent i wolą uderzyć na zapas, a nuż widelec jakiś smród się przyczepi...
~koko / 2018-03-21 17:40
Masakra. Zaciśnięte usta, wrogie twarze pełne nienawiści. I wy chcecie wygrać wybory samorządowe...
~ / 2018-03-21 17:31
Brawo PIS! Na kandydata jest jeszcze czas. Że tez prowadzący portal który nie lubi PIS bo mu PIS nie płaci za zamieszczanie informacji ktokolwiek zmusił do pójścia na ich konferencję...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy PiS w Olsztynie [21.03.2018]

21-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl