Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-01 14:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Doroczną kwestę przeprowadzono na olsztyńskich cmentarzach

Olsztyn24
XV kwesta na ratowanie olsztyńskich cmentarzy | Więcej zdjęć »
Dzień Wszystkich Świętych to od 15. lat czas, gdy w Olsztynie prowadzona jest kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii. Zbiórka pieniędzy na ten szczytny cel odbywała się również dzisiaj (1.11) na dwóch olsztyńskich cmentarzach komunalnych: przy ul. Poprzecznej i w Dywitach.

Na wystąpienie w roli kwestarzy zdecydowało się w tym roku 36 osób. Byli wśród nich m.in. wojewoda Artur Chojecki wraz z dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego Pawłem Żukowskim, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, radni Rady Miasta Olsztyna (Halina Ciunel, Mirosław Gornowicz, Marian Zdunek, Monika Rogińska-Stanulewicz), przedstawiciele kultury (Irena Telesz, Piotr Bałtroczyk, Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Elżbieta i Andrzej Fabisiakowie, Zenona Rondomańska, Jan Chłosta), przedstawiciele sportu (Wojciech Fijałkowski, Marcin Kurp), dziennikarze (Marek Barański, Paweł Jarząbek), politycy (Michał Wypij, Małgorzata Matuszewska-Boruc) i społecznicy (Monika Falej, Zdzisława Łukaszewska, Danuta Krzywosz, Danuta Jamiołkowska, Andrzej Bobrowicz).

Zbiórka datków na cmentarzu w Prowadzona była od godz. 8.00 do 12.00, zaś na cmentarzu przy ul. Poprzecznej kwestowano od 8.00 do 15.00.
R E K L A M A
banner
Przy okazji informujemy, że większość odwiedzających cmentarz przy ul. Poprzecznej dzisiaj po raz pierwszy miało okazję zobaczyć odnowioną aleją główną cmentarza. Kilka dni temu Zakład Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie zakończył dużą inwestycję, w ramach której aleję pokryto nowym asfaltem, przy alei położono nowe chodniki i zainstalowano nowe lampy uliczne. Całość kosztowała 550 tys. złotych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XV Kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich cmentarzy

01-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl