Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-29 12:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Już tylko miesiąc do Pucharu Europy w Olsztynie

Olsztyn24
(fot. organizatora)
W ostatni weekend maja zawodnicy i fani triathlonu będą mieli okazję śledzić rywalizację najlepszych, europejskich triathlonistów. W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym nad olsztyńskim Jeziorem Ukiel, w sobotę 26 maja, odbędą się niezwykle prestiżowe zawody – Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim!

Ta międzynarodowa impreza wraca do Polski po ośmiu latach przerwy. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znajdzie się w elitarnym gronie miast, w których odbywają się największe zawody triathlonowe organizowane na Starym Kontynencie, jak: Lozanna, Gran Canaria, Ryga, Malmo czy Bukareszt. Listy startowe na zawody w Olsztynie są weryfikowane i zostaną zamknięte w ciągu najbliższych kilku dni. Już teraz znajdują się na nich nazwiska najlepszych triathlonistów reprezentujących między innymi: Danię, Węgry, Niemcy, Hiszpanię, Szwecję, Wielką Brytanię, Ukrainę, Holandię, Włochy, Szwajcarię, co zapowiada rywalizację na najwyższym poziomie. Nie zabraknie również reprezentantów Polski, którzy będą mogli zaprezentować się przed własną publicznością.

Olsztyńskie zawody będą niezwykle widowiskowe, dlatego wszyscy, którzy przybędą nad Jezioro Ukiel będą obserwować rywalizację światowej klasy zawodników w specjalnie przygotowanych punktach kibicowskich.
R E K L A M A
banner
Dzień po zawodach organizowanych w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 27 maja), w tym samym miejscu, tradycyjnie odbędą się zawody wchodzące w skład Pucharu Polski w triathlonie – Elemental Tri Series 2018. Późniejszy termin inauguracji cyklu korzystnie wpłynie na temperaturę wody, która w ostatnich latach spędzała triathlonistom sen z powiek.

Podczas Elemental Tri Series Olsztyn 2018 zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Walka o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie odbywać się będzie na dystansie sprinterskim.

Podczas triathlonowego weekendu w Olsztynie nie może zabraknąć propozycji dla amatorów biegania. Kolejny raz imprezami towarzyszącymi triathlonowi będą zawody biegowe dla dorosłych i dla dzieci. Dorośli mogą wziąć udział w biegu na najpopularniejszym dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2018, organizowanym w ramach cyklu „Olsztyn Biega” na trasie atestowanej przez PZLA. Ścigać się będą także najmłodsi, którzy wezmą udział w biegach na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m, podczas zawodów Elemental Kids.

Zapisy na wszystkie imprezy wchodzące w skład Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl