Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-05-06 21:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Pod Grunwaldem Polacy strzelali najcelniej

Olsztyn24
Zakończenie VII Międzynarodowych Zawodów Łucznictwa Konnego | Więcej zdjęć »
Zakończyła się VII Majówka z łukiem i koniem, zorganizowana przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Zakończyły się więc także rozgrywane od czwartku na Polach Grunwaldzkich VII Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego (VII Mazda International Mounted Archery Games). Tym razem polscy łucznicy nie mieli sobie równych. Na pięć najważniejszych klasyfikacji, tylko jednemu obcokrajowcowi udało się wywalczyć miejsce na podium.

- Niestety, VII Majówka z łukiem i koniem zakończyła się - mówi Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. - Dzisiaj rozegraliśmy drugą turę rywalizacji na torze polskim, którą nazywamy konkurencją grunwaldzką. To najbardziej widowiskowa i najtrudniejsza konkurencja naszych zawodów. Jesteśmy niezwykle zadowoleni. Dopisała pogoda, dopisali zawodnicy i co najważniejsze - dopisali też widzowie. Cieszy nas to i utwierdza w przekonaniu, że to co tutaj robimy ma sens, że ludzie chcą oglądać ten nietypowy jednak sport, przynajmniej w polskich warunkach.

W zawodach łuczniczych wzięło udział 44 jeźdźców z 18 krajów: Polski, Niemiec, Australii, Finlandii, Węgier, Malezji, Grecji, Turcji, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Chin, Włoch, Litwy, Luksemburga, Czech, Ukrainy, Szwajcarii i Iranu. Pod Grunwald przyjechała także najwyżej postawiona osoba w światowej federacji łucznictwa konnego - prezes tej federacji, Koreańczyk Jung Sup Kim.
R E K L A M A
banner
W ramach zawodów rozegrano cztery konkurencje. Dwukrotnie łucznicy rywalizowali na torze polskim (czwartek i niedziela), a poza tym na torze węgierskim (piątek) i torze koreańskim (sobota). W klasyfikacji generalnej trzy pierwsze miejsca przypadły Polakom:

1) Wojciech Osiecki z Stajni Grom w Gierałcicach,
2) Anna Sokólska z AMM Archery Białystok,
3) Leszek Moniakowski ze Stajni Grom w Gierałcicach.

W poszczególnych konkurencjach miejsca na podium wywalczyli:

Tor węgierski:

1) Anna Sokólska,
2) Jens Vogt z Niemiec,
3) Leszek Moniakowski,

Tor koreański:

1) Wojciech Osiecki,
2) Anna Sokólska,
3) Leszek Moniakowski,

Tor polski (dzień 1):

1) Michał Tomaszewski - niezrzeszony,
2) Leszek Moniakowski,
3) Wojciech Osiecki,

Tor Polski (dzień 4):

1) Michał Tomaszewski,
2) Leszek Moniakowski,
3) Anna Sokólska.

Już za tydzień kolejna atrakcja na Polach Grunwaldzkich - Europejska Noc Muzeów. W nocy z soboty na niedzielę Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprasza m.in. na spacer z pochodniami po Polach Grunwaldzkich i nocny turniej rycerski. Więcej o tym wydarzeniu napiszemy niebawem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Wiech / 2018-05-07 10:36
Ładne zawody ale bardzo małe zainteresowanie ..ok. 15 widzów ..szkoda
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VII Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego pod Grunwaldem

06-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl