Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-C | 2018-05-08 09:09 | Rozmiar tekstu: A A A

W Biskupcu zorganizowano zawody sportowo-pożarnicze oraz piknik na stadionie miejskim

Olsztyn24
Strażackie święto w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec) | Więcej zdjęć »
Międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w kościele katolickim świętego Floriana. W Biskupcu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Biskupiec i Kolno zaprosiły na swoje święto całe rodziny dzień później, w sobotę 5 maja.

Obchody rozpoczęło złożenie meldunku prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Biskupcu, burmistrzowi Biskupca, Kamilowi Kozłowskiemu. Po uroczystym przeglądzie zastępów strażackich odprawiono mszę św. w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny. Stamtąd ruszyła parada ulicami miasta. Prowadziły ją chearleederki z Czerwonki i Młodzieżowa Orkiestra OSP w Lidzbarku. Za nimi maszerowali druhny i druhowie z OSP z gmin Biskupiec i Kolno, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Biskupcu, a kolumnę zamykały wozy poszczególnych jednostek. Wszyscy stawili się na stadionie miejskim przy ul. Wiosennej, gdzie rozegrano strażacki turniej.

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gmin Biskupiec i Kolno mają wieloletnią tradycję. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50 m i ćwiczeniach bojowych polegających m.in. na sprawnym posługiwaniu się wężem pożarniczym. Najlepszą drużyną zawodów okazało się OSP Kolno. W klasyfikacji OSP z gminy Biskupiec najlepiej wypadł Węgój, a za nim Bredynki i Droszewo. Zwycięzcy zaprosili wszystkich do siebie, na wieczorną część obchodów święta.
R E K L A M A
banner
Widowiskowym konkurencjom strażackim towarzyszyły okrzyki kibiców, którzy przybyli tym liczniej, że zawodom towarzyszył piknik z atrakcjami dla najmłodszych. Dzieci mogły za darmo poskakać na dmuchańcach, ugasić „pożar” w specjalnie przygotowanym domku oraz wziąć udział w strażackich zabawach. Można było zajrzeć do wozów, a na wszystkich czekała także strażacka grochówka.

W czasie obchodów dnia św. Floriana nie zabrakło tradycyjnego chrztu świeżo przyjętych ochotników. W basenie z wodą - w kompletnym stroju - wylądowali strażacy, którzy dopiero od roku służą w szeregach poszczególnych OSP.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl