Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
J.J | 2018-05-08 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

73 lata minęły

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się na Placu Konsulatu Polskiego (fot. J.J - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Późnym wieczorem 8 maja 1945 roku w Berlinie, przedstawiciele armii niemieckiej podpisali bezwarunkową kapitulację III Rzeszy. Był to akt kończący II wojnę światową. Dzisiaj (8.05) o rocznicy tego wydarzenia pamiętano również w Olsztynie.

Uroczystość upamiętniająca 73. rocznicę zakończenia tej najkrwawszej w historii ludzkości wojny, zorganizowana przez Urząd Miasta Olsztyna, rozpoczęła się o godzinie 13.00 pod Kolumną Orła Białego na Placu Konsulatu Polskiego. Brały w niej udział poczty sztandarowe, asysta wojskowa, weterani oraz władze miasta i regionu wraz z mieszkańcami Olsztyna.

Wydarzenie rozpoczęło się od podniesienia flagi państwowej i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Potem zgromadzeni wysłuchali wystąpień prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletty Śląskiej-Zyśk. Pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza odmówiono także modlitwę za poległych żołnierzy.
R E K L A M A
banner
Po wystąpieniach złożono wieńce pod Kolumną Orła Białego.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl