Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-05-13 18:49 | Rozmiar tekstu: A A A

O „Perkunowych wyrokach” i nie tylko z Joanną Żamejć w WBP

Olsztyn24
Uczestniczki spotkania | Więcej zdjęć »
W sobotnie (12.05) popołudnie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła do Starego Ratusza WBP na spotkanie autorskie z Joanną Żamejć, autorką książki „Perkunowe wyroki”.

Podczas literackiego popołudnia odbyła się premiera książki „Perkunowe wyroki” Joanny Żamejć, która jest kontynuacją jej debiutanckiej powieści „Nawrócenie wiedźmy”. O życiu codziennym epoki średniowiecza, ówczesnych hierarchiach społecznych, roli rodziny i pozycji kobiet oraz o tym, co się w tej materii przez wieki zmieniło, z Joanną Żamejć rozmawiały Danuta Bogdan - historyk i autorytet wiedzy o dawnych ziemiach pruskich i Teresa Astramowicz-Leyk - politolog, społeczniczka, znawca problematyki ochrony praw i wolności człowieka. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Ewelina Zdancewicz-Pękala.

Joanna Żamejć jest bibliotekarką z zawodu i zamiłowania. Od niemal trzydziestu lat mieszka w Niemczech, niedaleko Bremy. Zodiakalna „lwica” ze wszystkimi wadami i zaletami znaku, wielbicielka kotów. Urodzona i wychowana w stolicy Warmii, Olsztynie. Kocha to miasto i marzy o powrocie do grodu nad Łyną.
R E K L A M A
banner
W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubiąca wymyślać i opowiadać historyjki - obecnie stateczna pani w średnim wieku, nadal lubiąca „wymyślać i opowiadać”. Do tej pory pisała jedynie krótkie opowieści z dreszczykiem dla przyjaciół. „Nawrócenie Wiedźmy” jest jej pierwszą powieścią - powstałą z miłości do Olsztyna i dumy z własnych, polsko-litewsko-niemieckich korzeni. Po sukcesie debiutanckiej powieści powraca do czytelników z jej kontynuacją - powieścią magiczno-historyczną „Perkunowe wyroki”.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Joanną Żamejć [12.05.2018]

13-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl