03:02 19 marca 2024 Imieniny: Józefa, Bogdana

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Marek Wieczorek | 2018-05-14 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Marcin Niebrzydowski Akademickim Mistrzem Polski Karate Kyokushin

Marcin Niebrzydowski na najwyższym stopniu podium mistrzostw (fot. archiw. OKKK)

W sobotę (12.05) w hali sportowej SWFiS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W mistrzostwach wzięło udział 102 zawodników reprezentujących 36 uczelni z całego kraju.

Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, Marcin Niebrzydowski, wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii walk do 75 kg. Pierwszą walkę Marcin wygrał jednogłośną decyzją sędziów, dominując przeciwnika. W drugiej walce z zawodnikiem ze Złocieńca o wejście do finału, zawodnik OKKK zdobył 0,5 pkt. wazari uderzeniami na korpus, odnotowując kolejne pewne zwycięstwo. W finale Marcin miał się zmierzyć z zawodnikiem z Suwałk, jednak ten na skutek odniesionej kontuzji oddał walkę walkowerem.

Marcin Niebrzydowski jest zawodnikiem kadry narodowej i wojewódzkiej w karate kyokushin. W ubiegłym roku wywalczył również tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców.