Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./MC | 2018-05-15 19:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Jakub Żulczyk podwójnie doceniony - „WAWRZYNY” 2017 przyznane

Olsztyn24
Nagrodę w imieniu syna odbierają rodzice Jakuba Żulczyka (fot. MC) | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie poznaliśmy dzisiaj (15.05) wyniki konkursu na Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. Zdobywcą obu laurów - WAWRZYNU 2017 oraz Nagrody Czytelników został Jakub Żulczyk za książkę „Wzgórze psów”. Wyróżnienie honorowe za szczególne walory edytorskie i poznawcze przyznano książce „Słynne płyty, słynne okładki” Jerzego Kurowskiego.

Konkurs na Literacką Nagrodę Warmii i Mazur w tym roku został zorganizowany po raz 14. Kapituła Nagrody nominowała do WAWRZYNU 5 wydanych w 2016 roku książek:

» „Kroniki z życia ptaków i ludzi” Aidy Amer, Nasza Księgarnia, 2017;
» „Zakładnik” Przemysława Borkowskiego, Czwarta Strona, 2017;
» „Notes kurlandzki” Kazimierza Brakonieckiego, Convivo, 2017;
» „Plankton” Mariusza Sieniewicza, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017;
» „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka, Świat Książki, 2017.
R E K L A M A
banner
Ostatecznie decyzją Kapituły z dnia 11 maja, WAWRZYN 2017 przyznano Jakubowi Żulczykowi. Pisarz otrzymał również Nagrodę Czytelników.

Gala w Starym Ratuszu, jak również zakończony dzisiaj Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, były okazją do nagrodzenia wyróżniających się czytelników, bibliotekarzy i bibliotek z regionu.

W tym roku przyznany po raz szósty tytuł „Amici Librorum” otrzymał Wacław Krukowski za ofiarowanie Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie ponad dwóch i pół tysiąca dokumentów życia społecznego - w tym ponad tysiąca zdjęć dokumentujących obiekty i życie codzienne regionu - w większości własnego autorstwa.

Tytułem Czytelnika Roku WBP uhonorowano Aleksandrę Barczyk-Hornatkiewicz, która w minionym roku wypożyczyła dwieście dwadzieścia książek ze zbiorów WBP w Olsztynie.

Po raz dziesiąty bibliotekarze WBP przyznali też trzy nagrody najlepszym bibliotekom publicznym z województwa. Tytuł „Bibliotheca Bona Dekady” otrzymały: Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu i Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
WAWRZYN 2017 - laudacja Jakuba Żulczyka

15-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl