Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-05-15 23:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Na Kortowiadę komunikacją miejską. W czasie Parady Wydziałów utrudnienia w ruchu

Olsztyn24
Na czas Kortowiady MPK podstawi dodatkowe autobusy
Bieg przełajowy, konkurs na wystrój akademików i maraton zumby - to pierwsze wydarzenia tegorocznej Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia potrwają od środy do niedzieli (16-20 maja).

W czasie zabawy do Kortowa i z miasteczka akademickiego najsprawniej będzie dostać się komunikacją miejską. ZDZiT uruchomi na czas juwenaliów wiele dodatkowych połączeń autobusowych.

- Mają ułatwić uczestnikom zabawy przemieszczanie się na koncerty i późniejszy powrót do domu - informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Po kortowskich koncertach na studentów będzie czekało 38 autobusów przegubowych. Pojazdy będą odjeżdżać nawet co 7-8 minut. (szczegółowy rozkład dostępny jest na stronie internetowej ZDZiT pod adresem https://www.zdzit.olsztyn.eu/pliki/NM/obrazy/Kortowiada_2018.pdf)
R E K L A M A
banner
Od dłuższego czasu studencka zabawa w stolicy Warmii i Mazur nosi miano najlepszych juwenaliów w kraju. W tym roku organizowana jest już 59. raz. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą Dżem, Krzysztof Krawczyk i Brodka.

Choć przedbiegi do juwenaliów zaczną się jutro (16.05), to najważniejsze wydarzenia w Kortowie będą odbywać się od czwartku. Wówczas oficjalna inauguracja i przemarsz studentów ulicami Olsztyna. Żacy odbiorą z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza klucz do bram miasta, a później pomaszerują w barwnym pochodzie do Kortowa.

Parada Wydziałów ze Starego Miasta przejdzie ulicami Staszica, Pieniężnego, Szrajbera (na tym odcinku będzie zajmować całą jezdnię), Śliwy (stąd do Kortowa prawy pas jezdni), Aleją Warszawską, z której skręcą w Heweliusza w Kortowie. W czasie przemarszu można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl