Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-05-16 15:34 | Rozmiar tekstu: A A A
Gmina stawia na nowoczesny transport

Autobusy z Turcji trafią do Dywit

Olsztyn24
Podpisanie umowy na dostawę autobusów dla Gminy Dywity (fot. UG Dywity - wysztkie) | Więcej zdjęć »
We wtorek (15.05) wójt Jacek Szydło podpisał umowę z firmą MMI ze Zbyszewa pod Słupskiem na dostawę trzech nowych autobusów miejskich typu MINI, które uzupełnią tabor na dojazdowych liniach gminnych D1, D2 i D3. Do końca stycznia 2019 roku do Dywit trafią trzy niskowejściowe autobusy produkcji tureckiej - model Karsan Jest Euro 6.

- Postawiliśmy na rozwój transportu publicznego i był to dobry kierunek, bo coraz więcej mieszkańców korzysta z linii gminnych i komunikacji podmiejskiej - mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. - Autobusy MINI z Turcji to produkt sprawdzony, który zbiera wiele pozytywnych opinii, a jego zaletą jest również niski koszt eksploatacji, dostępność części zamiennych i małe zużycie paliwa.

Autobusy zabiorą na pokład 25 osób (miejsc siedzące i stojące), wewnątrz będzie też miejsce dla wózka inwalidzkiego lub wózka z dzieckiem. Autobusy będą wyposażone w ekonomiczny silnik diesla, klimatyzację, monitoring wewnętrzny, System Informacji Pasażerskiej i elektroniczne tablice informacyjne.
R E K L A M A
banner
Koszt zakupu trzech autobusów to nieco ponad milion złotych. Inwestycja jest dofinansowana środkami unijnymi z projektu poprawiającego ekomobilność w Gminie Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl