Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-05-16 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn kupi tureckie tramwaje

Olsztyn24
Zdjęcie ilustracyjne
Po długim namyśle, miasto rozstrzygnęło przetarg na dostawę nowych tramwajów. Pojazdy do stolicy Warmii i Mazur dostarczy turecka firma Durmazlar.

Firma z Bursy w północno-zachodniej Turcji była jedyną, jaka złożyła ofertę w ogłoszonym przez Gminę Olsztyn przetargu. Zaoferowane tramwaje spełniają wymagane, określone w specyfikacji parametry.

Podobnie, jak dotychczas kursujące po olsztyńskim torowisku tramwaje Solarisa - będą mieć 2,5 metra szerokości. Podróżować nimi będzie mogło 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących. Deklarowany przez producenta poziom hałasu to 73,6 dB, czyli nieco mniej, niż w obecnych.
R E K L A M A
banner
Tureckie tramwaje będą mieć skrętne skrajne wózki, dzięki czemu mniej zużywać będzie się torowisko oraz elementy podwozia. Drzwi zlokalizowane za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, pozostałe, środkowe cztery pary - dwuskrzydłowe.

- Wartość całego zamówienia obejmującego 24 pojazdy to nieco ponad 206 mln złotych
- informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - W podstawowym wariancie dostarczonych zostanie 12 tramwajów za niemal 108 mln złotych. Pierwsze dwa mają trafić do Olsztyna w 21 miesięcy od podpisania umowy, ostatnie - pięć miesięcy później. Kolejne będą mogłyby być dokupowane w zależności od możliwości finansowych miasta.

Rozstrzygnięcie przetargu na dostawę taboru to jeden z najważniejszych elementów inwestycji związanej z rozbudową sieci tramwajowej stolicy regionu. Trwa postępowanie na wykonawcę trakcji wiodącej z Pieczewa wzdłuż ulic Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku i al. Piłsudskiego do skrzyżowania z Kościuszki. Termin składania ofert to 12 czerwca.
Komentarze [2]
~Tomek / 2018-05-18 10:17
A polskie to niedobre ??? Może droższe, ale polskie...Nie dość, że meczą nas w TVP tureckimi serialami to jeszcze tureckie tramwaje jęździć będą po Olsztynie... Ludzie... to koszmar jakiś !!!
~ALE JAJA / 2018-05-17 16:44
TO JUZ MOZE NIE STARTOWAC!!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl