Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-27 22:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto ogłosiło przetarg na budowę linii tramwajowej z Pieczewa do centrum miasta

Olsztyn24
 
W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Olsztyna ukazało się dzisiaj (27.04) ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na budowę linii tramwajowej w ciągu ulic: Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Synów Pułku, Krasickiego, Wilczyńskiego do os. Pieczewo. Chętni do przeprowadzenia tej inwestycji mają czas na złożenie ofert do 12 czerwca.

Według informacji zawartych w dokumentacji przetargowej, nowa trasa dwutorowej linii tramwajowej rozpoczynać się będzie na istniejącej pętli autobusowej przy ul. Wilczyńskiego, na Os. Pieczewo. Tam powinien zostać wybudowany czterotorowy przystanek końcowy wraz z wiatą na rowery i punktem socjalno-informacyjnym.

Na pierwszym odcinku linia przebiegać będzie środkiem ul. Wilczyńskiego i Krasickiego, do skrzyżowania z ul. Sobocińskiego, a dalej pobiegnie po zachodniej stronie ul. Krasickiego, aż do skrzyżowania z ul. Murzynowskiego. W rejonie skrzyżowania trasy z ul. Murzynowskiego rozpocznie się estakada o długości ok. 270 m, po której linia tramwajowa przebiegnie nad skrzyżowaniem ul. Krasickiego z ul. Synów Pułku.
R E K L A M A
banner
Na końcowym odcinku ul. Synów Pułku oraz w ul. Wyszyńskiego, torowisko będzie przebiegać poza obszarem jezdni, po zachodniej stronie ulic Synów Pułku i Wyszyńskiego, aż do skrzyżowania z Al. Piłsudskiego. W Al. Piłsudskiego linia tramwajowa ułożona będzie między jezdniami, tworząc tram-bus-pas i połączona będzie z istniejącym torowiskiem na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki.

 

Wykonawca inwestycji będzie miał do wykonania w szczególności: 

a) budowę torowiska i trakcji tramwajowej,
b) budowę dwóch stacji prostownikowych dla trakcji tramwajowej,
c) budowę estakady o długości ok. 270 m i rozpiętości przęsła 28-39 m,
d) przebudowę skrzyżowań oraz ulic wzdłuż trasy linii tramwajowej,
e) budowę murów oporowych, oraz wzmacnianie skarp,
f) przebudowę i budowę chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż projektowanej linii tramwajowej,
g) przebudowę i budowę peronów i zatok przystanków komunikacji publicznej,
h) przebudowę i budowę odwodnienia ulic i torowiska,
i) przebudowę i budowę oświetlenia terenu,
j) likwidację kolizji i przebudowę sieci uzbrojenia terenu,
k) wycinkę drzew i wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Dokumentacja projektowa jest już gotowa i to tę dokumentację powini wykorzystać budowniczowie linii tramwajowej.

Umowa z wykonawcą powinna być zawarta nie później niż 9 września br., a prace budowlane nie powinny zacząć się wcześniej niż 1 stycznia przyszłego roku. Cała inwestycja powinna być zakończona nie później niż 30 września 2020 roku.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl