10:17 27 kwietnia 2024 Imieniny: Felicji, Teofila

inf. pras. | 2023-08-31 18:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Medale dla olsztynian w olimpijskim taekwondo

(fot UM)

Taekwondocy z Olsztyna zdobyli dwa medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Taekwondo Olimpijskim i byli wiodącymi postaciami reprezentacji Polski. Zawody zostały rozegrane w dniach 24-26 sierpnia w stolicy Estonii, Tallinnie.

W czempionacie Starego Kontynentu biało-czerwone barwy reprezentowało dwanaścioro zawodników i zawodniczek. Spośród nich troje - Agnieszka Krajewska, Mateusz Chrzanowski i Mikołaj Sokołowski na co dzień reprezentują barwy klubu Taekwondo Olsztyn.

- Spośród całej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów medale zdobyły trzy osoby, z czego dwie to zawodnicy z Olsztyna - mówi prowadzący kadrę trener Maciej Ruta, jednocześnie trener klubowy w Taekwondo Olsztyn.

Srebro w kategorii wagowej do 78 kg zdobył Mikołaj Sokołowski, który kolejno pokonał reprezentantów Bośni i Hercegowiny, Ukrainy oraz Czech. Drugim medalistą został Mateusz Chrzanowski, który zdobył brązowy medal w kategorii do 59 kg, pokonując reprezentantów Włoch oraz Turcji. Natomiast Agnieszka Krajewska po dobrej, bardzo wyrównanej walce z reprezentantką Belgii ostatecznie musiała uznać minimalną wyższość przeciwniczki.
Podczas tych mistrzostw młodzi zawodnicy mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć niezbędne doświadczenie. W klasyfikacji drużynowej juniorów Polska zajęła dwunaste miejsce miejsce.