Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Ad-Ka | 2011-05-25 23:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Wawrzyn przyznany

Olsztyn24
Mariusz Sieniewicz odbiera Wawrzyn - Literacką Nagrodę Warmii i Mazur 2010 | Więcej zdjęć »
Przyznano Wawrzyn, czyli Literacką Nagrodę Warmii i Mazur za rok 2010. Wśród pięciu nominowanych Kapituła Powołana przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie wybrała powieść Mariusza Sieniewicza „Miasto Szklanych Słoni” z wydawnictwa „Znak” z Krakowa.

Wawrzyn przyznawany jest w Olsztynie od siedmiu lat. Ma za cel promowanie literatury regionalnych twórców i dzieł tematycznie związanych z Warmią i Mazurami. W poprzednich latach laureatami byli Andrzej Rzempołuch, Erwin Kruk, Kazimierz Orłoś, Włodzimierz Kowalewski, Kazimierz Brakoniecki i Krzysztof Beśka.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury oraz czytelnicy. Podstawą do rozpatrzenia przez kapitułę zasadności wniosku, czy jest to dzieło związane z Warmią i Mazurami osobą twórcy lub tematem.
R E K L A M A
banner
W 2011 roku nominacje do VII edycji nagrody Literackiej Nagrody Warmii i Mazur” otrzymały książki:

– „Ceremonia węglowa”, tomik wierszy Tamary Bołdak-Janowskiej, wydawnictwo „Borussia”,
– „Topielica”, opowieść kryminalna Gai Grzegorzewskiej, wydawnictwo „EMG” z Krakowa,
– „Znalezione w biurku”, opowieść Artura Nichthausera, wydawnictwo „Medical Education” z Warszawy,
– „Człowiek z Palermo”, powieść Filipa Onichimowskiego, wydawnictwo „Janka” z Pruszkowa,
– „Miasto szklanych słoni”, powieść Mariusza Sieniewicza, wydawnictwo „Znak” z Krakowa.

Poza kapitułą swój Wawrzyn przyznali czytelnicy. W tym roku laureatem „Wawrzyn – Nagroda Czytelników” został Artur Nichthauser za opowieść „Znalezione w biurku”.

– Uznanie czytelników jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo ta książka powstała jakby mimochodem. To fragment mojego życia, minionych trudnych lat młodości – mówi Artur Nichthauser. Twierdzi, ze sukces zawdzięcza sympatii swoich przyjaciół, którzy oddawali na niego swe głosy.

Nagrodę specjalną za szczególne walory edytorskie i poznawcze otrzymała książka „Setnik bajek Ignacego Krasickiego. W świecie sentencji Księcia Biskupa Warmińskiego”, wydane przez Pracownię Wydawniczą ElSet.

Ad-Ka

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Laureaci Wawrzynu 2010

26-05-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl
Michał Wypij z Porozumienia Jarosława Gowina jest oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna w zbliżających się wyborach samorządowych.     |     Kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce ogłosił dzisiaj (26.04) prezez PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS.     |