Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JN | 2012-12-12 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Nie było chętnych na półwysep Lalka

Olsztyn24
Dawny ośrodek rządowy na półwyspie Lalka czeka na nabywcę
Pierwszy przetarg na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran zakończył się wynikiem negatywnym. Do przetargu nie stanął żaden oferent. Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu kolejnego przetargu na sprzedaż nieruchomości. Według szacunków powinien się on odbyć w marcu 2013. 

Mimo szerokiej reklamy i informacjach o sprzedaży półwyspu Lalka w mediach ogólnopolskich i regionalnych, żaden z inwestorów nie zdecydował się wyłożyć kwoty niespełna 10 milionów złotych i kupić legendarnego miejsca. Sytuacji nie zmienił też Dzień Otwarty na półwyspie Lalka zorganizowany dla potencjalnych nabywców i przedstawicieli mediów. Mimo zapytań mailowych, pytań telefonicznych i rozmów od potencjalnych nabywców, nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Tym samym przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Jak przekonuje starosta Mirosław Pampuch, taki obrót sprawy nie jest zaskoczeniem.

- Po pierwsze znamy sytuację na rynku nieruchomości, a po drugie Lalka była już przedmiotem sprzedaży przez Ministerstwo Skarbu Państwa i zdawaliśmy sobie sprawę, że może być ciężko sprzedać nieruchomość za pierwszym razem – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Być może inwestorzy czekają na kolejne przetargi i obniżenie ceny wywoławczej.
R E K L A M A
banner
Zarząd Powiatu w Olsztynie we wtorek 11 grudnia podjął decyzje o dalszych losach nieruchomości.

- W możliwie szybkim terminie będziemy chcieli ogłosić drugi przetarg na sprzedaż półwyspu – mówi starosta Mirosław Pampuch.

Prawdopodobny termin ogłoszenia przetargu to styczeń 2013, a rozstrzygnięcia to marzec 2013. W ciągu miesiąca Zarząd Powiatu podejmie decyzję co do ceny wywoławczej nieruchomości w drugim przetargu.

- Będziemy się kierować sytuacją na rynku nieruchomości i ewentualnymi zgłoszeniami od potencjalnych nabywców, jeśli takie nastąpią – mówi Mirosław Pampuch.

Półwysep Lalka z ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran w Starej Kaletce w gminie Purda, to trzecia nieruchomość rządowa, którą Powiat Olsztyński próbuje sprzedać. Wcześniej za 5 mln zł udało się sprzedać „Cyrankę” oraz za 12,2 mln zł ładną nieruchomość z ośrodkiem rządowym „Kormoran” w Mierkach. Pieniądze ze sprzedaży półwyspu Lalka zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w powiecie, a także na budowę sal sportowych przy szkołach w Biskupcu i Dobrym Mieście.

JN

******

W skład nieruchomości wystawionej na sprzedaż wchodzą: główny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. Ośrodek ma ciekawe wyposażenie. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen, który tylko oczekuje na wodę i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Z kolei na trzeciej „głowie” półwyspu znajduje się ambona. Na półwyspie jest także dzika zwierzyna. Stałymi bywalcami są dziki, a przypływają też sarny i jelenie. Ważna informacja jest taka, że nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną.

G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl