Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JN | 2013-07-03 13:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Rokowania na sprzedaż półwyspu Lalka bez sukcesu

Olsztyn24
Ośrodek Wypoczykowy Lalka jesienią
Dzisiaj (3.07) w olsztyńskim starostwie odbyły się rokowania w sprawie sprzedaży półwyspu Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran. Zakończyły się one wynikiem negatywnym, bo żaden z dwóch uczestników nie zaoferował wymaganej ceny minimalnej, która wynosiła 7 mln zł.

Trzecia próba sprzedaży malowniczej nieruchomości nad Jeziorem Łańskim okazała się nieudana. Choć tym razem nadzieje były dość duże, bo wymaganą zaliczkę w wysokości 700 tys. zł wpłaciło przed rokowaniami dwóch oferentów (we wcześniejszych przetargach nieograniczonych nikt nie wpłacił wadium – red.).

- Pierwszy z oferentów pochodzi z Mazowsza, a drugi z Warmii i Mazur – mówi Katarzyna Grzybowska, przewodnicząca komisji przetargowej.
R E K L A M A
banner
Komisja przetargowa otworzyła koperty z ofertami w środę 3 lipca o godz. 9.30.

- Niestety, po otworzeniu kopert okazało się, że żaden z uczestników nie zaoferował wymaganej ceny minimalnej, która została określona przez Zarząd Powiatu w Olsztynie na 7 mln zł – informuje Katarzyna Grzybowska. – Obie oferty odbiegały dość znacznie od ceny minimalnej. W związku z tym rokowania zakończyły się wynikiem negatywnym.
 
To była trzecia nieudana próba zbycia nieruchomości o powierzchni 15,8 ha. W grudniu 2012 roku samorząd powiatowy usiłował sprzedać półwysep Lalka za 9,7 mln zł, ale nie było żadnego chętnego. W kolejnym przetargu cenę wywoławczą zmniejszono do 8,99 mln zł, jednak i tym razem nikt nie wpłacił wadium. Decyzję o przyszłości półwyspu Lalka podejmie w ciągu najbliższego miesiąca Zarząd Powiatu w Olsztynie.

Powiat Olsztyński przejął atrakcyjnie położoną nieruchomość w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran” pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ministerstwo Skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi olsztyńskiemu.

W skład nieruchomości Lalka wchodzą: główny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W jednym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Na jednym z cyplów półwyspu znajduje się myśliwska ambona. Na półwyspie żyje dzika zwierzyna. Nieruchomość posiada pełną infrastrukturę techniczną.

Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, czy Leonid Breżniew.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe – „Cyrankę” za 5 mln zł oraz „Kormoran” w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz wkład własny powiatu do licznych inwestycji unijnych.

JN
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl