Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-03-21 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Dawid Worobiec i Marta Barcewicz najlepsi w kończących edycję zawodach CITY TRAIL w Olsztynie

Olsztyn24
Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Dawid Worobiec i Marta Barcewicz zwyciężyli w szóstych – ostatnich w edycji 2014/2015 zawodach w ramach cyklu biegów przełajowych – Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL. Nie startowali zwycięzcy klasyfikacji generalnej – przebywający na obozie w Peru Wojciech Kopeć i Monika Jackiewicz, która w niedzielę startuje w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych w Iławie. Czas zwycięzcy sobotniego biegu – Dawida Worobca to 16:38. Najlepsza z kobiet – Marta Barcewicz uzyskała wynik 19:20. Linię mety minęło ponad 370 osób.

Wśród startujących w szóstym biegu w Olsztynie był Andrzej Starzec z Gdańska. Jedyny w historii cyklu zawodnik, który startował we wszystkich lokalizacjach, w których odbywają się zawody! A jest ich 10. Olsztyn był zakończeniem tournée pana Andrzeja po Polsce.

– Każdy wyjazd zazwyczaj łączyłem ze spotkaniem ze znajomymi – czasami takimi, których lata nie widziałem, albo załatwieniem jakiejś sprawy w okolicy – powiedział pan Andrzej.
R E K L A M A
banner
Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali nad Jeziorem Długim i tym razem. Łącznie w pięciu kategoriach wiekowych pobiegło ponad 100 zawodników.

Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 1 kwietnia o godz. 18:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Dybowskiego 11. Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Poza Olsztynem, zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl