Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-04-16 23:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Karty stałego pobytu dla ewakuowanych z Donbasu

Olsztyn24
Urząd Wojewódzki w Olsztynie - siedziba wojewody warmińsko-mazurskiego
Czterdzieści dwie osoby ewakuowane w styczniu przez polski rząd ze wschodniej Ukrainy odebrały dziś (16.04) decyzję wojewody warmińsko-mazurskiego o przyznaniu karty stałego pobytu w Polsce. W sumie kartę stałego pobytu mają już 182 osoby ewakuowane z Donbasu. Wobec kolejnych jedenastu, które przyjechały w marcu, toczy się postępowanie azylowe.

Zezwolenie na pobyt stały zrównuje cudzoziemca z obywatelem Polski we wszelkich uprawnieniach, z wyłączeniem praw politycznych. Zezwolenie oznacza, że osoby, które przyjechały z Donbasu, będą mogły legalnie mieszkać i pracować w Polsce. Uzyskanie zezwolenia na pobyt stały jest też dla tych osób bardzo istotnym krokiem na drodze do uzyskania polskiego obywatelstwa.

Dwie rodziny uchodźców z Donbasu opuściły już ośrodek w Rybakach niedaleko Olsztynka.
R E K L A M A
banner
W specjalnym banku ofert pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jest ponad 100 propozycji dla uchodźców z Donbasu. Ponad 70 zostało już zaprezentowanych konkretnym osobom. Kolejne wyjazdy do miast, w których uchodźcy znajdą pracę i mieszkanie, planowane są na początek maja.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl