Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Ciesielska | 2015-05-10 18:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Charytatywna sztafeta biegowa „O co biega?” odbyła się nad Jeziorem Ukiel

Olsztyn24
„O co biega?” na plaży miejskmiej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dziś (10.05) na plaży miejskiej w Olsztynie odbyła się impreza biegowa pod hasłem „O co biega?”. Biegi z tego cyklu składają się na charytatywną sztafetę biegową, której celem była integracja poprzez sport i zabawę.

Organizatorem biegu było stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn Varmia, współorganizatorem zaś Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Głównym celem dzisiejszej imprezy była integracja społeczna niepełnosprawnych sportowców startujących w Olimpiadach Specjalnych, a także wszystkich osób niepełnosprawnych, uprawiających sport. W ramach imprezy odbyła się zbiórka funduszy na wyposażenie sali do integracji sensorycznej dla Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Uczestnicy entuzjastycznie przyjęli pomysł organizatorów na przebrania i dzięki temu na trasie biegu można było zobaczyć rycerzy, księżniczki, prysznic z zasłoną, wielkiego żółtego ptaka, hawajską ekipę czy drużynę dzikich kotów, a nawet... golasów. W końcowej ocenie biegaczy był brany pod uwagę nie tylko czas dotarcia do mety, ale również stroje, stopień zintegrowania drużyny czy wytrwałość.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a na wszystkich kibicujących czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin oraz koncert zespołu Avarias Brigade.

W biegu wzięło udział ponad 300 uczestników. Wbrew mało sprzyjającej prognozie pogody, aura dopisała i uczestnicy imprezy mogli się cieszyć pięknym słońcem.

Sukces imprezy i uśmiechy dzieci zmotywowały organizatorów do dalszej pracy. Już teraz zapraszają na II edycję sztafety „O co biega?&rdqu; w 2016 roku!

Anna Ciesielska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl