Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MB | 2015-04-16 13:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Obywatele zajmą się projektem uchwały o rewitalizacji Koszar Dragonów

Olsztyn24
Koszary Dragonów w Olsztynie
W sobotę (18.04) w godz. 11-17 w sali 119 olsztyńskiego ratusza odbędą się kolejne warsztaty w ramach projektu „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie”. Tym razem uczestnicy będą dyskutować o projekcie uchwały Rady Miasta dotyczącej przystąpienia do rewitalizacji Koszar Dragonów.

Po analizie i uwagach dokument ma być przedłożony do głosowania Radzie Miasta w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej. To rozwiązanie pozwala zgłaszać mieszkańcom tematy, które ich zdaniem, powinny nabrać urzędowej mocy. Choć obowiązuje już od kilku miesięcy, wciąż jest rzadko wykorzystywane.

- Uznaliśmy, że dyskusja o Koszarach Dragonów to doskonała okazja, aby przekonać się o skuteczności tego narzędzia – mówi Tomasz Birezowski, prezes Forum Rozwoju Olsztyna. – Od początku konsultacji powtarzamy, że nie chcemy skończyć tylko na rozmowach. Zależy nam, aby w ich efekcie rozpocząć konkretne działania, a do tego konieczne jest wsparcie radnych. To oni przyjmując odpowiedni dokument składają oficjalną deklarację i zobowiązują miasto do pracy nad renowacją, m.in. szukania funduszy, określenia planu na najbliższe lata, uwzględnienia wniosków z naszej debaty.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy konsultacji uważają, że dzięki Obywatelskiej Inicjatywie Uchwałodawczej uchwała dotycząca rewitalizacji Koszar Dragonów będzie „ponadpartyjna”, a tym samym zasadność jej przyjęcia nie powinna być przedmiotem sporów między klubami radnych. Projekt zakłada, m.in. że w ciągu 12 miesięcy od przyjęcia uchwały powstanie szczegółowy „Program Rewitalizacji obszaru Koszar Dragonów w Olsztynie”. Plan powinien być podzielony na bardziej szczegółowe części, które będą uwzględniać kwestie ogólne, inwestycyjno-budowlane, społeczne i ekonomiczne. Musi też zawierać: cele, okres realizacji, konkretne programy operacyjne, plan finansowy i rzeczowy, harmonogram czasowy.

Osobą odpowiedzialną za prawidłowy przebieg procesu miałby być wyznaczony przez ratusz pełnomocnik do spraw rewitalizacji. Jego pracę opiniowałaby rada wyłoniona z przedstawicieli mieszkańców i stowarzyszeń.

Podczas sobotnich warsztatów będzie też omawiany projekt procedury tymczasowego użytkowania Koszar Dragonów oraz oczekiwania wobec miasta w zakresie infrastruktury na terenie obszaru.

Organizatorem konsultacji jest stowarzyszenie Warnija, a partnerami: Urząd Miasta, Forum Rozwoju Olsztyna, OLCAMP, Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

Projekt „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie” jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl