Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
G5 | 2015-06-10 00:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 na sportowo

Olsztyn24
Gimnazjum nr 5 na stadionie AZS UWM w Kortowie | Więcej zdjęć »
We wtorek (9.06) wszyscy uczniowie olsztyńskiego Gimnazjum nr 5 udali się do Kortowa. Spotkaliśmy się na stadionie lekkoatletycznym. Celem naszej wyprawy były zawody wewnątrzszkolne, które jak co roku zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego w ramach imprezy rekreacyjno – sportowej.

Wyjście to było również jednym z elementów prowadzonej w szkole akcji „Aktywnie to zdrowo”. W ramach niej promujemy zdrowy styl życia, zdrowe żywienie, namawiamy do aktywności ruchowej. Gdzie można tego nauczyć najlepiej? Oczywiście na profesjonalnym obiekcie, na który młodzież nietrenująca rzadko zagląda. Najlepszą promocją zdrowego stylu życia jest podglądanie treningów profesjonalistów. My mieliśmy to szczęście, że mogliśmy zobaczyć trening Kacpra Kozłowskiego, wielokrotnego medalisty biegu na 400 m i sztafety 4x400 m. Jest to również wielokrotny reprezentant Polski, w tym na igrzyska olimpijskie, a więc najlepszy przykład do naśladowania dla młodzieży.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała wicedyrektor Alina Bogdańska, która również wręczała medale  zwycięzcom poszczególnych konkurencji.
R E K L A M A
banner
Rozegraliśmy 5 konkurencji sportowych z podziałem na kategorie wiekowe oraz osobno dla dziewcząt i chłopców. Były to: biegi na 100 i 300 metrów, bieg wahadłowy, skok w dal i rzut piłeczką palantową.

W udane przeprowadzenie imprezy zaangażowani byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Jedna z wychowawczyń wystartowała w biegu wahadłowym, aby wzmocnić swoją drużynę. Pokazała, że nauczycielom naszej szkoły udział w rekreacji fizycznej nie jest obcy i nie była to nauczycielka wychowania fizycznego, tylko anglistka pani Marzena Chmielińska.

Uczniowie mogli startować w kilku konkurencjach, dlatego wyłoniliśmy kilku multimedalistów. Rywalizacja była zacięta i przyniosła wiele pozytywnych emocji. Zawodnicy startowali w duchu fair play, a koleżanki i koledzy dopingowali swoich reprezentantów z całych sił.

Pogoda dopisała, więc po prawie trzech godzinach sportowej rywalizacji w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Ponieważ czasem różnice między poszczególnymi zawodnikami były minimalne, uczestnicy już umawiali się na rewanż w przyszłym roku na podobnej imprezie w tym samym miejscu.

Nauczyciele wychowania fizycznego:
Katarzyna Dębowska
Irena Podolak
Lech Wąsowski
Krzysztof Bielski
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl