Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-06-12 09:42 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprosiło na finisaż wystaw Anny Bujak i Janusza Połoma

Olsztyn24
Wystawy zakończył komentarz dr. Dariusza Liszewskiego z UWM (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W BWA Galeria Sztuki w Olsztynie odbył się wczoraj (11.06) finisaż wystaw „Uwięzione w wyobrażeniu” Anny Bujak oraz „W słoneczne popołudnie” Janusza Połoma. Ekspozycje te w galerii można było oglądać od 7 maja bieżącego roku. Na zakończenie ekspozycji dr Dariusz Liszewski zaprezentował uczestnikom wieczoru swój komentarz na temat „Człowiek wobec zwierząt - banalność zła”. W swoim wystąpieniu autor zwrócił uwagę na los zwierząt okrutnie traktowanych przez człowieka. Mówił między innymi o poglądach na temat czworonogów, jak kształtowały się one na przestrzeni wieków oraz jak zwierzęta były traktowane i definiowane.

******

Dr Dariusz Liszewski - adiunkt w Zakładzie Etyki, Bioetyki i Filozofii Przyrody w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dydaktyka: Filozofia, Bioetyka, Bioetyka i prawo, Praktyczna filozofia przyrody; współpracuje z pismem "Dzikie życie"
R E K L A M A
banner
Anna Bujak - urodzona w 1979 roku, artystka wizualna, rzeźbiarka, autorka instalacji, rysunków i fotomontaży. W latach 2006-2011 studiowała rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracę dyplomową z wyróżnieniem obroniła w 2011 roku. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2015 roku nominowana do WARTO, nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej Wrocław dla młodych artystów w dziedzinie sztuk wizualnych. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Janusz Połom - urodzony w 1950 roku w Toruniu, młynarz, operator filmowy, fotograf, reżyser. Bywa poetą. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Reżyserii w łódzkiej szkole filmowej. Przez wiele lat przebywał poza krajem, w Kanadzie i Meksyku. Do Polski powrócił w 2001 r. Jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczy fotografii na Wydziale Sztuki. Mieszka w rodzinnym domu w gminie Gietrzwałd, na Warmii.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl