Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-06-15 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w niedzielę

Olsztyn24
Od lewej: Grzegorz Orłowski (Skanska), Andrzej Karwowski (UM) i Marcin Szwarc (ZDZiT) | Więcej zdjęć »
Od niedzieli (21.06) ulica Tuwima w rejonie skrzyżowania z Aleją Sikorskiego zostanie całkowicie zamknięta. Kierowcy jadący w kierunku dzielnic południowych będą mogli korzystać z ulicy Obrońców Tobruku, która od tego samego dnia będzie już otwarta, z możliwością skrętu w prawo w Aleję Sikorskiego. O zmianach w organizacji ruchu miasto poinformowało podczas konferencji, która odbyła się dzisiaj (15.06) w Urzędzie Miasta.

Aby ułatwić poruszanie się po mieście, otwarta została jedna jezdnia ulicy Obiegowej, od strony Sanepidu. Ruch odbywa się w jednym kierunku od ul. Pstrowskiego do Al. Piłsudskiego, włącznie z wjazdem na ulicę Żołnierską i zjazdem z ulicy Żołnierskiej w kierunku Alei Piłsudskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima zmienią się trasy przejazdu autobusów linii: 30, 33, 36, 37 oraz nocnej linii 100. Od niedzieli komunikacja miejska będzie realizowana objazdem przez ul. Obrońców Tobruku. Na czas objazdów wyłączone zostaną wszystkie przystanki zlokalizowane na ul. Tuwima (tj. „Pozorty”, „Uniwersytet-Pływalnia” „Uniwersytet-Prawocheńskiego”).
R E K L A M A
banner
Ponadto od 28 czerwca (niedziela), jak co roku, kursy autobusów linii 33 zostaną zawieszone na czas wakacji. Jednak w związku ze zmianami od tego dnia zmodyfikowany będzie również sposób kursowania autobusów linii 30 – trasa linii zostanie skrócona. Pojazdy wyjeżdżające z pętli na Pieczewie będą kończyły trasę na przystanku „Galeria Warmińska”. Tu pasażerowie podróżujący do Kortowa będą musieli przejść przez wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic Sikorskiego oraz Tuwima i wsiąść do autobusu nr Z30 na tymczasowym przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima. Linią Z30 dojadą do końca stałej trasy „trzydziestki”, czyli do przystanku „Stary Dwór”.

Podróż w przeciwnym kierunku będzie odbywała się podobnie – linią Z30 dojedziemy do przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima i po przejściu przez skrzyżowanie podróż będzie można kontynuować z przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Sikorskiego. W przypadku korzystania z przejazdu łączonego – linia 30 + linia Z30 – bilety skasowane w jednym z pojazdów tych linii zachowują ważność w drugim. Bilety miesięczne/30-dniowe imienne ważne na linię 30 zachowują ważność w pojazdach linii zastępczej Z30.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~zdzichu / 2015-06-16 16:30
ale przecież o to chodzi...
~kerowca / 2015-06-16 11:11
z zamknieciem tego skrzyzowania trzeba bylo poczekac do wakacji czyli jakies 2 tygodnie i do otwarcia calej sikorskiego a tak grozi nam calkowity paraliz tej czesci miasta
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa dot. zmian w organizacji ruchu od 21.06

15-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl