Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-07-01 13:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Letnie inwestycje w gminie Dywity

Pomost w Słupach, plaża w Bukwałdzie

Olsztyn24
Letnie inwestycje w gminie Dywity (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Wakacje się rozkręcają, więc Gmina Dywity zadbała o infrastrukturę nad jeziorami. W Słupach zakończyło się odnawianie i impregnacja pomostu nad jeziorem Wadąg, a w Bukwałdzie trwają prace nad urządzaniem trawiastej plaży od północnej strony Jeziora Bukwałdzkiego.

Drewniany pomost rekreacyjny i ścieżka do plaży nad jeziorem Wadąg w Słupach powstały w 2011 roku dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Słupy i Okolic, które pozyskało pieniądze z budżetu gminy Dywity, a także z dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Miejsce to stało się popularne wśród mieszkańców, wędkarzy, czy turystów odpoczywających w Słupach. Tuż przed falą upałów na progu wakacji gmina zadbała o bezpieczeństwo i komfort korzystania z pomostu. Przez kilka dni trwało odnawianie i odmalowywanie obiektu, który został zaimpregnowany.

– Można śmiało wchodzić, pomost jest bezpieczny – mówi jeden z wędkarzy łowiących ryby na pomoście.
R E K L A M A
banner
Kolejnym działaniem gminy na rzecz poprawy infrastruktury nad jeziorami jest wykonanie trawiastej plaży na 2-hektarowej działce gminnej nad Jeziorem Bukwałdzkim (miejsce od północnej strony jeziora, zaznaczone na załączonej mapce).

– Prace nad urządzaniem plaży trwają – mówi Tomasz Domański, kierownik referatu gospodarki komunalnej Urzędu Gminy w Dywitach. – Wykaszamy zakrzaczenia, porządkujemy i czyścimy teren. Do plaży prowadzić będzie ścieżka z pospółki, będzie też miejsce na ognisko. Pracy jest sporo, ale zadanie powinno być wykonane do końca lipca.
 

To kolejna inwestycja nad Jeziorem Bukwałdzkim. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd pobudowało kameralny pomost na plaży od strony świetlicy wiejskiej. Pieniądze na budowę pomostu pochodziły z budżetu gminy oraz PROW.

– Ludzie bardzo chętnie korzystają z pomostu i klimatycznej plaży, w pobliżu której jest wiata, plac zabaw i świetlica – mówi Bogumiła Brewka, prezes stowarzyszenia. – W planach mamy dalsze zagospodarowanie plaży poprzez ustawienie tam ławeczek, koszy na śmieci oraz budowę siłowni zewnętrznej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~allensteiner / 2015-07-01 22:59
Do niedawna Olsztyn i pomniejsze miejscowości tego regionu (z wyjątkiem może Iławy, Ełku i Ostródy) odwracały się tyłkiem do swoich jezior. I dziwiono się, że turyści je omijają szerokim łukiem. Czyżby zaczęło się coś zmieniać?
~Agnieszka / 2015-07-01 16:40
Jako mieszkanka Słup wolałabym autobus do centrum Olsztyna niż taką inwestycję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl