Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-07-06 14:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Letnia odsłona największego cyklu biegów w Polsce już 5 sierpnia w Olsztynie!

Olsztyn24
CITY TRAIL on Tour (fot. Piotr Dymus) | Więcej zdjęć »
Dwa tygodnie, dziesięć miast, dziesięć biegów. Każdy na dystansie pięciu kilometrówm. Start - 27 lipca w Łodzi, meta – 7 sierpnia w Lublinie. Zawody w Olsztynie – 5 sierpnia. O czym mowa? CITY TRAIL onTour – czyli letniej odsłonie największego cyklu biegów w Polsce.

CITY TRAIL to 5-kilometrowe biegi przełajowe odbywające się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich w trakcie edycji odbywa się po 6 biegów. W sezonie 2014/2015 w 60 imprezach zorganizowanych od października do marca wzięło udział ponad 8500 uczestników. Sklasyfikowanych biegaczy – czyli takich, którzy wystartowali co najmniej 4 razy było ponad 4200.

- Cykl CITY TRAIL kończy się oddzielną ceremonią wręczenia medali i nagród - w każdym mieście. Te oficjalne podsumowania sześciomiesięcznej rywalizacji są organizowane w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu. To właśnie podróże podczas podsumowań jesienno-zimowego cyklu Grand Prix były inspiracją do organizacji CITY TRAIL onTour – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator imprezy.
R E K L A M A
banner
Podczas CITY TRAIL onTour w każdej lokalizacji, w której odbywa się cykl Grand Prix odbędzie się jeden bieg. Trasa w Olsztynie jest identyczna, jak ta, na której odbywają się jesienno-zimowe zawody – biegacze będą rywalizować nad Jeziorem Długim. Dystans również pozostaje bez zmian – to 5 km. Start biegu jest zaplanowany na godzinę 19:00.

Zapisy, opłaty startowe i nagrody

Elektroniczne ZAPISY na CITY TRAIL onTour już trwają. Osoby, które startowały w jesienno-zimowych zawodach CITY TRAIL mogą zapisać się korzystając z wcześniej założonego konta. Każdy pojedynczy bieg kosztuje 25 zł – w przypadku opłacenia startu za pomocą panelu elektronicznego lub 35 zł – podczas zapisów w dniu zawodów. Będzie możliwość wystartowania z jednym numerem startowym w różnych miastach – każdy kolejny start to tylko 12,5 zł. Limit miejsc w każdym z miast jest na poziomie 500 osób.

Zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal i będzie mógł posilić się w strefie regeneracyjnej. Zwycięzcy każdego biegu - po trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn w klasyfikacji OPEN, a także w kategoriach wiekowych - zostaną nagrodzeni bezpośrednio po zawodach. Każdy bieg jest odrębną imprezą, nie będzie tworzona wspólna klasyfikacja dla wszystkich miast. Dodatkową nagrodę przewidziano dla osoby, która ukończy najwięcej biegów CITY TRAIL onTour.

CITY TRAIL onTour Junior

Podczas cyklu CITY TRAIL organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży. Podobnie będzie podczas CITY TRAIL onTour.  Młodzi sportowcy będą biegać na dopasowanych do wieku i możliwości dystansach, w pięciu kategoriach wiekowych:

» DO – do 5 lat (2015-2010) - dystans ok. 300 m;
» D1 – 6–7 lat (2009-2008)– dystans ok. 300 m;
» D2 – 8–9 lat (2007-2006) – dystans ok. 600 m;
» D3 – 10–11 lat (2005-2004) – dystans ok. 1 km;
» D4 – 12–14 lat (2003-2001) – dystans ok. 2 km.

Młodzież od 15. roku życia będzie mogła startować w biegu głównym na dystansie 5 km. Biegi CITY TRAIL onTour Junior będą rozpoczynać się zawsze o godzinie 17:30.

Opłata startowa w biegach dziecięco-młodzieżowych to 5 zł. Elektroniczne zapisy trwają na stronie www.citytrail.pl. Rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a także – podobnie jak w biegu głównym - będzie mógł się posilić w strefie regeneracyjnej.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl