Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-07-12 20:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Aktywni olsztynianie kochają tai chi

Olsztyn24
Zajęcia odbywają się co niedzielę w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
W Parku Centralnym olsztynianie ćwiczyli dzisiaj (12.07) Tai Chi z członkami Stowarzyszenia Nei Kung w Olsztynie Ośrodek Ćwiczeń Ruchowych. Spotkanie było kolejną odsłoną zajęć odbywających się w ramach projektu „Olsztyn. Aktywnie!”.

Tai chi chuan to system ćwiczeń ruchowych wymyślony przez Chińczyków prawie tysiąc lat temu. Obejmuje on zarówno walkę, jak i relaksację wraz z ruchową medytacją. Fenomen tej sztuki sprawił, że dziś Tai Chi Chuan jest znane w całej Europie i Ameryce. Trening Tai Chi Chuan to idealna odpowiedź dla człowieka na codzienny stres, zmęczenie pracą, szkołą, obowiązkami, zniechęcenie czy depresję. Technika ta oddziałuje nie tylko na ciało, ale też na ducha.

System ćwiczeń opiera się na wykonywaniu łagodnych, harmonijnych gestów, zaczerpniętych z chińskich systemów walki (kung fu). W ćwiczeniach kładzie się nacisk na rozciąganie, prawidłowy oddech, równowagę ciała oraz koordynację ruchów. Doskonali się też poszczególne formy gestu, uderzenia, kopnięcia i uniki.
R E K L A M A
banner
Tai chi chuan, stworzone początkowo jako system obrony i walki, obecnie to przede wszystkim rozwój samego siebie, wnikanie w swe wnętrze. Trening fizyczny poprawia kondycję, krążenie, koordynację ruchową, rozciąga stawy. Wzmacnia wytrzymałość i tym samym ciało pracuje wydajniej. Jest to więc swoista recepta na długowieczność.

- Zajęcia niedzielne są najważniejszymi z prowadzonych przez nasz ośrodek - mówi Zdzisław Gudojć, koordynator dyscypliny w ramach „Olsztyn. Aktywnie!”. - To na nich najwięcej i najintensywniej pracujemy. Spotykamy się również w poniedziałki i środy, o godzinie 18.00, w siedzibie Towarzystwa Sportowego „Gwardia”. Zapraszamy na zajęcia niedzielne i środowe. Podczas tych drugich prowadzimy trening hatha-jogi.

Jak powiedział nam nasz rozmówca, metodyka ćwiczeń jest dobrana w taki sposób, aby udział w zajęciach mógł brać każdy. Nie ma zatem ograniczenia wiekowego ani zdrowotnego wykluczającego chętnych. Wystarczy tylko wygodny strój i obuwie sportowe.

- Nasze zajęcia są wręcz wskazane dla osób chorych - zachęca Zdzisław Gudojć. - Największe korzyści wyciągną z nich osoby mające kłopoty ze stawami, kręgosłupem czy układem ruchu i narządami wewnętrznymi.

Nie ma zatem co się zastanawiać, tylko korzystać z dobrodziejstw tai chi. Osoby chętne zapraszamy na aktywne niedziele do Parku Centralnego w Olsztynie. Kolejne spotkanie już za tydzień, początek o godzinie 8.00.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Olsztyn. Aktywnie! - Tai chi

12-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl