Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-06-16 22:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie aktywni również w tygodniu - z ultimate frisbee

Olsztyn24
W Olsztynie można zagrać w ultimate frisbee (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Aktywni olsztynianie zazwyczaj uczestniczą w projekcie „Olsztyn. Aktywnie!” w weekendy. Jednak warto zwrócić uwagę, że ciekawe zajęcia w jego ramach odbywają się również w tygodniu. Jedną z dyscyplin prowadzonych w ciągu tygodnia jest ultimate frisbee, z której zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu na boisku Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. My odwiedziliśmy grających wczorajszego (16.06) popołudnia, aby dowiedzieć się więcej na temat tej dyscypliny, promowanej przez Klub Sportowy Frisbee Olsztyn.

Zawodnicy z klubu spotykają się niemal codziennie, w różnych miejscach, w których można oddać się wspólnej grze. Wczoraj trenowała drużyna Partisans - grupa męska, która po rozgrzewce i ćwiczeniu rzutów miała zamiar rozegrać mecz.

Ultimate frisbee to sport drużynowy dla kobiet i mężczyzn, zawodnicy grają dyskiem frisbee zamiast piłki. Celem gry jest złapanie dysku w zonie końcowej boiska należącej do przeciwnika - podobnie jak w footballu amerykańskim. Ta dynamiczna gra, której popularność cały czas rośnie, łączy w sobie rzucanie, łapanie, bieganie i skakanie - grając można się nieźle zmęczyć. Zawodnicy grają w trzech dywizjach: women-kobiety, open-mężczyźni i mixed-koedukacyjnej.
R E K L A M A
banner
Aktywne, dwugodzinne spotkania dla mężczyzn odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00, a dla kobiet w środy o godz. 18.00 (gra drużyna Baby Pruskie). W zajęciach może wziąć udział każdy, nie ma określonego limitu wiekowego. Wystarczy zabrać ze sobą sportowe ubranie i obuwie, najlepiej korki.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Olsztyn. Aktywnie! - Ultimate frisbee

16-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl