Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-06-28 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczęli aktywne! wakacje z jogą

Olsztyn24
Aktywne! spotkanie z jogą odbyło się na Stadionie Leśnym | Więcej zdjęć »
W miniony piątek oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Oznacza to, że szósta edycja projektu „Olsztyn. Aktywnie!” ruszyła pełną parą. Pogoda dopisuje, zatem nie jest trudno zachęcić olsztynian do aktywności fizycznej. Mogliśmy się o tym przekonać, wizytując dzisiaj (28.06) Stadion Leśny. To bowiem miejsce wybrali na uczestnictwo w godzinnych zajęciach miłośnicy jogi.

Joga to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej. W wielkim skrócie to trening ciała, przestrzeganie zasad etycznych, skupienie, medytacja i asceza. Joga zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem. W świecie zachodnim przyjmowana jest potocznie za zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia. Dla wielu osób ją praktykujących, joga to wręcz styl życia.

Zajęcia w ramach projektu „Olsztyn. Aktywnie!” prowadzi trenerka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem - Lola Brygida Boraczyńska. Zapoznaje uczestników zajęć z hatha-jogą, najbardziej popularną formą jogi w świecie zachodnim. Tę odmianę uprawiają ludzie w różnym wieku, ponieważ usprawnia ciało i odpręża umysł.
R E K L A M A
banner
- Na nasze spotkania przychodzi coraz więcej osób - mówi koordynatorka dyscypliny. - Pracujemy na prawidłowych wzorcach ruchu, żeby osiągnąć równowagę napięć mięśniowych zarówno u pań, jak i u panów. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać, dla wszystkich wystarczy miejsca.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby zdrowe, bez przeciwskazań lekarskich takich ja jak ostre stany zapalne, ciężka niewydolność układu krążenia i oddychania, dyskopatia, wysokie nadciśnienie. Kobiety ciężarne nie powinny brać aktywnego udziału w zajęciach, natomiast dzieci tylko za zgodą i pod opieką osób dorosłych.

Spotkania trwają godzinę i odbywają się w wyznaczonych terminach, umieszczonych w zakładce „Dyscypliny” na stronie projektu pod adresem www.aktywnie.olsztyn.eu. Zajęcia prowadzone są w Parku Jakubowo (koło kortów tenisowych) lub na Stadionie Leśnym (poza sezonem również w CRS „Ukiel”). Następne już 5 lipca w Parku Jakubowo, początek o godzinie 11.00. Uczestnicy powinni pojawić się w stroju niekrępującym ruchów oraz z własną matą do ćwiczeń.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl