Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-07-23 13:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Od Asnyka do Osieckiej

Gotowe ulice na osiedlu Wadąg

Olsztyn24
Nowe ulice na osiedlu Wadąg ( fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy ulicy Asnyka i Osieckiej na osiedlu Wadąg chwalą sobie korzystanie z nowych ulic z kostki betonowej typu polbruk, które powstały na osiedlu. Obecnie trwają odbiory zakończonej inwestycji. Jej koszt to prawie 400 tys. zł.

Budowa dwóch odcinków ulic na osiedlu Wadąg zakończyła się miesiąc przed terminem, który był wyznaczony na koniec sierpnia. Inwestycja obejmowała budowę ul. Asnyka na odcinku 227 metrów, od ul. Brzechwy do ul. Osieckiej, a także dokończenie samej ul. Osieckiej – 130 metrów. Obecnie trwają czynności odbiorcze.

– Ulice są porządnie wykonane, zresztą firma, która wykonywała inwestycję była otwarta na sugestie mieszkańców dotyczące m.in. wysokości zjazdów – mówi pan Piotr, jeden z mieszkańców ul. Asnyka. – Cieszę się droga została wybudowana, bo czekaliśmy na nią dobrych parę lat.
R E K L A M A
banner
Mieszkańcy chętnie użytkują ulice jeżdżąc na rowerach, czy spacerując ze swoimi czworonożnymi pupilami.

– Różnica jest kolosalna! – przyznaje rowerzystka, którą spotkaliśmy na nowo wybudowanej ulicy. – Wreszcie jesteśmy w cywilizacji – dodaje kobieta, która wyszła na spacer z psem.

Odcinki ulic Asnyka i Osieckiej wykonywała firma Hydrol z Olsztyna. Koszt inwestycji to prawie 400 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu Gminy Dywity. Na przyszły rok zaplanowane jest dokończenie budowy ulic Asnyka, Brzechwy i Leśmiana.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl