Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-03 14:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie takie zmiany na Sikorskiego

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Po wakacjach pojedziemy już nową ulicą Sikorskiego, na całej jej długości i szerokości. Zanim jednak do tego dojdzie, nastąpią kolejne utrudnienia w poruszaniu się tą ulicą. Budowniczowie ulicy Sikorskiego mówili o nich dzisiaj (3.08), podczas zorganizowanej w olsztyńskim ratuszu konferencji prasowej.

- Dynamika realizacji projektu spowodowała, że jesteśmy zmuszeni dokonać kolejnych zamknięć ruchu na ul. Sikorskiego i uruchomić drogi alternatywne - powiedział Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej olsztyński projekt tramwajowy. - Planujemy 8 sierpnia, nad ranem, tymczasowo zamknąć wloty w ulicę Sikorskiego ulic: Wilczyńskiego (od strony Osiedla Jaroty) i Synów Pułku. Związane to jest ze zmianą konstrukcji jezdni w rejonie skrzyżowań tych ulic i położeniem wszystkich warstw nawierzchni. Zamknięcia są konieczne, bowiem takie elementy „pod ruchem” nie mogą być wykonane. 

Utrudnienia mają potrwać około dwóch tygodni, a potem kierowcy będą mieli już tylko lepiej.
R E K L A M A
banner
- Zakładam, że w ciągu dwóch tygodni skrzyżowania te zostaną otwarte, a do końca miesiąca chcemy udostępnić kierowcom ulicę Sikorskiego na całej długości i szerokości - poinformował Grzegorz Orłowski z firmy Skanska, realizującej projekt tramwajowy na ulicy Sikorskiego. - Potem mogą wystąpić jedynie lokalne wyłączenia dla przeprowadzenia prac wykończeniowych, np. budowy ścieżek rowerowych czy chodników.

Żeby wyłączenie części skrzyżowań w ciągu ulicy Sikorskiego nie sparaliżowało komunikacji na tej ulicy, zostaną otwarte wloty w ulice Jarocką i Wańkowicza.

Zamknięcie części skrzyżowań w ciągu ul. Sikorskiego spowoduje zmiany tras i rozkładów 10. autobusowych linii miejskich i 1. nocnej. Np. trasy linii nr 15, 17 i 26 zostaną skrócone do pętli na ulicy Jarockiej. Autobusy będą omijać zamknięte skrzyżowania ulicą Jarocką i ulicą Wańkowicza.

- Zmian będzie sporo, więc trudno wymienić je wszystkie - skomentował Paweł Pliszka, rzecznik prasowy ZDZiT w Olsztynie. - Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę www.zdzit.olsztyn.eu. Ponadto na przystankach i w autobusach będą wywieszone plakaty z pełną informacją o zmianach tras autobusów i korektach rozkładu jazdy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. zmian na ul. Sikorskiego w Olsztynie

»

03-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl