Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-07-08 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Teraz czas na Kościuszki i Piłsudskiego - kolejne olsztyńskie ulice zostaną zamknięte

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Mimo wakacji na olsztyńskich ulicach praca wre. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że z końcem tego roku musi zostać zakończony tzw. projekt tramwajowy, na potrzeby którego przebudowywane są jezdnie ulic prowadzących m.in. przez centrum miasta. To właśnie w wyniku wspomnianej przebudowy mieszkańcy Olsztyna muszą się liczyć z wprowadzanymi dość regularnie zmianami w organizacji ruchu. Dzisiaj (8.07), podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta, ogłoszono wprowadzenie kolejnych, które obejmą ulice Piłsudskiego i Kościuszki.

- Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Piłsudskiego w projekcie przewidziano rozjazd dwutorowy, który leży na tarczy skrzyżowania i w tym momencie niezbędne jest, aby zostało ono zamknięte dla ruchu w celu przeprowadzenia robót budowlanych - mówi Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej Projekt V (tramwajowy). - Zostanie wyłączony całkowicie ruch na Alei Piłsudskiego, swobodnie będzie można dojechać do skrzyżowania tej ulicy z ulicą Głowackiego. Dojazdy do centrum będą się odbywały ulicami Głowackiego, Reja, 22 Stycznia lub ulicami Mickiewicza, Kopernika i Dąbrowszczaków.

Organizacja ta zacznie obowiązywać w nocy z 14 na 15 lipca co najmniej do końca sierpnia. W związku z tym, w nocy z 12 na 13 lipca (jeżeli przed tą datą nie wystąpią opady) zostanie udostępniona możliwość poruszania się w obu kierunkach ulicą Obiegową.
R E K L A M A
banner
Więcej na temat zmian w organizacji ruchu oraz wynikających z niej zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dostępnych jest na zapisie wideo z dzisiejszej konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. zmian w organizacji ruchu na al. Piłsudskiego w Olsztynie

08-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl