Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-08-15 14:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Bluesowy wieczór z Juwaną Jenkins i Old Dogs odbył się na olsztyńskiej starówce

Olsztyn24
Juwana Jenkins (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Lato w Olsztynie przebiega zwykle pod znakiem bluesa. Dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i partnerom - organizatorom Olsztyńskiego Lata Artystycznego, mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur pławią się w bluesowych rytmach m.in. podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych oraz Letnich Dobranocek Bluesowych.

W ramach tego drugiego wczorajszego (14.08) wieczoru na scenie staromiejskiej żywiołowy występ dała amerykańsko-czeska grupa Juwana Jenkins & Old Dogs.

Juwana Jenkins pochodzi z Filadelfii, ale od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty - „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.
R E K L A M A
banner
Artystka wraz z zespołem Old Dogs dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy ich muzyce nie da się usiedzieć na miejscu. Poruszający wokal wspierają partie instrumentalne ściśle ze sobą współpracujących perkusisty Hanza Sedlářa i basisty Zdenka Novaka oraz budujących nastrój gitarzysty Mirka Sovy i harmonijkarza Charlie Slavika.

Muzycy wykonują swoje własne kompozycje, jak i te znane z klasycznych wykonań legend bluesa: Freddiego Kinga, Earla Kinga, Etty James, Big Mamy Thornton, Bessie Smith, Howlin` Wolfa i Muddy`ego Watersa.

Zespół miał okazję otwierać koncerty m.in. Erica Burdona, Thin Lizzy, The Rainbowi Ten Years After. Z powodzeniem koncertuje też w licznych klubach muzycznych i na festiwalach w Czechach, Niemczech, Chorwacji i Słowacji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl