Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-30 00:28 | Rozmiar tekstu: A A A
FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

Historyczny medal polskich siatkarek plażowych

Olsztyn24
Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 powoli przechodzi do historii. W sobotę (29.08) zakończyły się rozgrywki kobiet oraz wyłoniono półfinalistów w turnieju męskim. Polskie zespoły potwierdziły, że bezdyskusyjnie należą do światowej czołówki. Tym razem lepiej spisały się nasze panie – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które stanęły na najniższym stopniu podium.

Kołosińska i Brzostek tworzą historię polskiej siatkówki plażowej – w tym roku to ich kolejny brązowy medal wielkiej imprezy po sukcesie podczas mistrzostw Europy. Trzecie miejsce w Olsztynie to także pierwsze podium polskich siatkarek plażowych w turniejach z cyklu Grand Slam. Reprezentantki Polski radziły sobie na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel wyśmienicie. Jedynie w półfinale rozgrywanym w sobotę rano nie zdołały pokonać przeciwniczek. Holenderki Meppelink/Van Iersel były jeszcze tym razem za mocne i nie dały wyrwać sobie z rąk zwycięstwa. W meczu o trzecie miejsce Polki nie dały już większych szans innym siatkarkom z Holandii, van Gestel/van der Vlist. Jedynie w pierwszych akcjach drugiej odsłony rywalki były w stanie prowadzić wyrównaną walkę z biało-czerwonymi.

– Byłyśmy skupione od początku do końca, trener dał nam dużo wskazówek, jak grają dziewczyny i to się sprawdziło – powiedziała Kinga Kołosińska. – To jest końcówka sezonu, nie paraliżuje nas nic, co się dzieje na boisku. Wiadomo, że chciałoby się skończyć każdą piłkę i zagrywać same asy, ale oczywiście nie jest to możliwe. W Olsztynie grałyśmy swobodnie, nie miałyśmy przestojów – dodała Monika Brzostek.
R E K L A M A
banner
W turnieju mężczyzn, jako pierwsi w sobotę walczyli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Polacy nie sprostali jednak bardzo wymagającym rywalom – doświadczonej amerykańskiej dwójce Dalhauser/Lucena.

– Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale wyszło nam średnio. Z nimi się nigdy nie gra łatwo. Wczoraj mówiłem, że nie chcielibyśmy trafić na Amerykanów, los jednak sprawił, że musieliśmy z nimi zagrać. Wyszliśmy na boisko i nie spuściliśmy głów, w tie-breaku zabrakło trochę szczęścia. Nie było tragicznie, graliśmy naszą średnią siatkówkę z momentami tej dobrej – powiedział po meczu Michał Kądzioła.

Sobota była także ostatnim dniem występów Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Z turnieju wyeliminował ich inny amerykański duet Gibb/Patterson.

– Po dobrych meczach w grupie zagraliśmy dzisiaj poprawnie, ale nic więcej. Nie wystarczyło to niestety na tak doświadczony zespół, jak Amerykanie. Żegnamy się z przykrością. Mamy teraz czas, żeby podreperować swoją formę – stwierdził Grzegorz Fijałek.

W drugiej rundzie wygrali za to Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Ich pojedynek z Łotyszami był bardzo zacięty, ale to reprezentanci Polski wyszli z niego zwycięsko. Były emocje, była świetna gra i było też zwycięstwo 2:1.

Ostatnim dzisiejszym meczem w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 był ćwierćfinałowy pojedynek Łosiaka i Kantora z niemiecką parą Erdmann/Matysik. Były wielkie emocje, zwroty akcji i piękne zagrania. Jednak błędy biało-czerwonych w końcówce drugiego seta, zwłaszcza trzy nieskończone setbole, zaważyły na wyniku spotkania i to Niemcy cieszyli się z awansu do strefy medalowej.

– Mecz nie był najgorszy w naszym wykonaniu. W końcówce popełniliśmy jednak za dużo błędów. Może to były złe wybory, może zadrżała ręka, ciężko ocenić. Szkoda, bo to można było wygrać 2:0 – podsumował Bartosz Łosiak.

Komplet wyników oraz harmonogram gier w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 można śledzić na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej: www.fivb.org

Informacje dostępne są także na bieżąco na stronie internetowej www.grandslam.pzps.pl oraz na turniejowych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl