Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
OSW | 2015-09-07 13:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Sukces olsztyńskich żeglarzy w klasach paraolimpijskich

Olsztyn24
 
Tegoroczne Mistrzostwa Polski w żeglarstwie w klasach paraolimpijskich zostały rozegrane w dniach 21-27 sierpnia br. na Zatoce Gdańskiej. Poziom sportowy zawodników stale wzrasta i jest bardzo wyrównany. Niemniej  jednak liderami w grupie Skud 18 pozostała załoga Monika Gibes i Piotr Cichocki, reprezentująca klub AKS OSW Olsztyn. Każda z pozostałych załóg robiła wszystko, żeby z nimi wygrać, co powodowało, że każdy wyścig był bardzo emocjonujący od początku do samego końca. Mistrzostwa Polski były drugą i ostatnią krajową eliminacją do Mistrzostw Świata IFDS, które odbędą się w listopadzie 2015 w Melbourne (Australia).

W klasie 2,4 mR każdy wyścig był bardzo zacięty, jednak klasyfikacja końcowa wyklarowała się już po 8. wyścigach. Najwyższy stopień podium przypadł Ryszardowi Szumowskiemu (AWFiS Gdańsk), drugie miejsce zajął Piotr Cichocki (AKS OSW OLSZTYN), a trzecie Andrzej Puchalski (Start Warszawa). W tej rywalizacji najwięcej punktów we wszystkich eliminacjach zgromadził Andrzej Puchalski i to on będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata IFDS 2015.

W klasie Skud 18 nasz kraj na MŚ IFDS w Melbourne będzie reprezentowała załoga POL 082 Monika Gibes, Piotr Cichocki na co dzień reprezentujący klub AKS OSW OLSZTYN.
R E K L A M A
banner
Trenerem zwycięskich załóg jest absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego - Grzegorz Prokopowicz.

Wyniki (I-III) klasa Skud 18

1. Monika Gibes, Piotr Cichocki - 8 pkt.
2. Andrzej Bury, Olga Górnaś-Grudzień - 17 pkt.
3. Wiesław Nowakowski, Zakowicz Marian - 22 pkt.

Wyniki (I-III) klasa 2,4 mR

1. Ryszard Szumowski – 8 pkt
2. Piotr Cichocki – 17 pkt
3. Andrzej Puchalski – 22 pkt

Treningi niepełnosprawnych żeglarzy wpierają: Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Żeglarski i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl