Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-07-30 20:11 | Rozmiar tekstu: A A A

W BWA otwarto wystawy Ewy Plichty-Lubienieckiej i Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej

Olsztyn24
Od lewej: Małgorzata Bojarska-Waszczuk - dyrektor BWA, Marta Wasilewska-Frągnowska i Ewa Plichta-Lubieniecka | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto dzisiaj (30.07) dwie nowe ekspozycje - w sali głównej wystawę „Taki pejzaż” Ewy Plichty-Lubienieckiej, zaś w sali kameralnej „Podróż” Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej.

Ewa Plichta-Lubieniecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych olsztyńskich artystek. Malarka, rysowniczka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1981 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Edmunda Piotrowicza. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. W 2004 roku otrzymała nagrodę w IV Biennale Plastyki Olsztyńskiej za obraz „Szczęśliwe Mazury...”.

Wiodącym tematem prac artystki jest okoliczny pejzaż. Jej malarstwo charakteryzuje się bogactwem barwy, faktury i formy, przez co bardziej przywodzi na myśl fantazyjną abstrakcję niż realistyczne panoramy. Ewa Plichta-Lubieniecka urzeka widza intymnym zachwytem nad rodzinnymi krajobrazami, wciąga go w zadumę nad tożsamością i związkiem z naturą.
R E K L A M A
banner
Twórczość artystki to radość, energia i bogactwo barw, które stanowią swoisty hołd życia.

Marta Wasilewska-Frągnowska jest absolwentką PLSP w Olsztynie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych otrzymała w 2008 r. W 2013 r. uzyskała stopień doktora w zakresie sztuk pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2009 r. została wyróżniona stypendium Rady Miasta Olsztyn. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in. w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, Elbląg 2007, Galeria „Obora”, Glotowo 2008, Centrum Kultury, Dobre Miasto 2008.

Wystawa „Podróż” jest wynikiem refleksji dotyczącej nieustannego odkrywania własnego miejsca w świecie oraz inspiracji artystycznych Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej. Urodzona i wychowana na Warmii, od zawsze poszukiwała w strukturach malarskich odpowiednika bardzo charakterystycznego krajobrazu, który w pewnym momencie stał się jej wewnętrznym pejzażem. Szukanie zależności pomiędzy krajobrazową przestrzenią a emocjonalną interpretacją świata natury stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Koneser / 2015-08-01 22:58
Byłem, widziałem, cieszę się. Po wieloletnim ogladaniu „sztuki” wydumanej, wybzdyczonej, aspirującej do miana prawdziwej sztuki, ustalonej kryteriami kuratorów, w końcu zobaczyłem PRAWDZIWĄ RADOŚĆ z tworzenia. Obrazy Ewy Plichty wnoszą ciepło, wiosnę, lato - SZCZĘŚCIE z Życia, szczęście z dobierania kolorów. EWA - GRATULACJE. Wystawa Marty , debiutantki na Salonach , wróży dobrze. Marta - Tak trzymaj! Gratulacje dla Pani Dyrektor Małgorzaty Bojarskiej, dzięki Jej życzliwości Goście wernisażowi czują się docenieni .
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż nowych wystaw w BWA

»

31-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl