Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-06-12 11:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Zaczarowany świat Ewy Letki zaprezentowano w BWA

Olsztyn24
Ewa Letki (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto wczoraj (11.06) wystawę Ewy Letki „Zaczarowany Ołówek”. Artystka zaprezentowała na niej ilustracje do bajek wykonane techniką collage. Główni bohaterzy tych prac to zwierzęta, które są jednym z jej ulubionych tematów.

Tytuł ekspozycji to nawiązanie do bardzo lubianej przez autorkę bajki - „Zaczarowany ołówek”. Sama Ewa Letki także wyglądała jak postać z bajki - swoim strojem oddała charakter spotkania. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność oglądać te wyraziste, kolorowe obrazy, które w zamyśle autorki mają być inspiracją i pobudzić wyobraźnię.

W wernisażu przygotowano miejsce, które miało pomóc w „przeniesieniu się w zaczarowany świat”. Mogli z niech skorzystać zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy spotkania, tworząc swoje dzieła - malując bądź rysując.
R E K L A M A
banner
******

Ewa Letki jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Wydział Pedagogiki i Wychowania Artystycznego, dyplom w 2003 roku). Studiowała także w Olsztyńskiej Szkole Wyższej (specjalizacja z oligofrenopedagogiki) oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie kształciła się w kierunku arteterapii. Jest stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2009) i Prezydenta Miasta Olsztyna (2011, 2013).

W swojej twórczości artystycznej łączy ze sobą techniki malarskie z kolażem, zajmuje się także rysunkiem i grafiką, wyszywa obrazy metodą patchworkową, tworzy lalki na szydełku. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl