Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-06-12 11:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Zaczarowany świat Ewy Letki zaprezentowano w BWA

Olsztyn24
Ewa Letki (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto wczoraj (11.06) wystawę Ewy Letki „Zaczarowany Ołówek”. Artystka zaprezentowała na niej ilustracje do bajek wykonane techniką collage. Główni bohaterzy tych prac to zwierzęta, które są jednym z jej ulubionych tematów.

Tytuł ekspozycji to nawiązanie do bardzo lubianej przez autorkę bajki - „Zaczarowany ołówek”. Sama Ewa Letki także wyglądała jak postać z bajki - swoim strojem oddała charakter spotkania. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność oglądać te wyraziste, kolorowe obrazy, które w zamyśle autorki mają być inspiracją i pobudzić wyobraźnię.

W wernisażu przygotowano miejsce, które miało pomóc w „przeniesieniu się w zaczarowany świat”. Mogli z niech skorzystać zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy spotkania, tworząc swoje dzieła - malując bądź rysując.
R E K L A M A
banner
******

Ewa Letki jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Wydział Pedagogiki i Wychowania Artystycznego, dyplom w 2003 roku). Studiowała także w Olsztyńskiej Szkole Wyższej (specjalizacja z oligofrenopedagogiki) oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie kształciła się w kierunku arteterapii. Jest stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2009) i Prezydenta Miasta Olsztyna (2011, 2013).

W swojej twórczości artystycznej łączy ze sobą techniki malarskie z kolażem, zajmuje się także rysunkiem i grafiką, wyszywa obrazy metodą patchworkową, tworzy lalki na szydełku. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl