Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-09-17 18:13 | Rozmiar tekstu: A A A
Wczesne wykrywanie raka piersi

Bezpłatna mammografia w Dywitach

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity)
Kobiety w wieku 40–75 lat mają szansę skorzystać z bezpłatnej mammografii, która odbędzie się w Dywitach we wtorek (22.09) w godz. od 9 do 17. Mammobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Gminy w Dywitach. Na badania można się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444.

Dotychczas rządowy program finansowany przez NFZ obejmował bezpłatną mammografią grupę pań w wieku od 50 do 69 lat. Jednak dzięki projektowi „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, przebadać piersi za darmo mogą także kobiety w wieku od 40 do 49 lat i od 70 do 75 lat!

– Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.
R E K L A M A
banner
LUX MED Diagnostyka i Gmina Dywity zapraszają na bezpłatną mammografię wszystkie panie w przedziale wiekowym od 40 do 75 lat. Mammobus stanie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Dywitach w najbliższy wtorek (22 września) i będzie wykonywał badania w godz. od 9 do 17! Przed badaniami trzeba się zarejestrować telefonicznie pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Dodatkowo w grupach wiekowych 40-49 oraz 70-75 lat wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Samo badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl