Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-28 17:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorządowcy z Obwodu Rówieńskiego przyjeżdżają po naukę

Olsztyn24
Konferencja odbędzie się w hotelu Villa Pallas w Olsztynie
Wczoraj obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego, a już dziś (28.05) na Warmię i Mazury przyjeżdża 24-osobowa delegacja samorządowców z Obwodu Rówieńskiego (Ukraina). Dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP nasz region będzie miał okazję promować dorobek polskiego samorządu terytorialnego w 25. rocznicę jego utworzenia.

Z Obwodem Rówieńskim łączy Warmię i Mazury ponad dziesięcioletnia współpraca. 25-lecie utworzenia w Polsce samorządu terytorialnego stanowi doskonałą okazję do promowania sprawdzonych rozwiązań, a polskie doświadczenia są szczególnie cenne dla Ukrainy, która wdraża obecnie reformę samorządową. Partnerzy z Ukrainy są zainteresowani naszymi osiągnięciami w zakresie funkcjonowania władz lokalnych i regionalnych.

Wymianę doświadczeń w tym obszarze umożliwi debata pt. „25 lat samorządu terytorialnego w Polsce – jakie wnioski dla Ukrainy?”. Będzie ona doskonałą okazją do dyskusji m.in.na temat regulacji prawnych, kompetencji jednostek samorządu terytorialnego oraz możliwości rozwijania współpracy międzynarodowej na poziomie regionalnym i lokalnym. Udział w debacie wezmą samorządowcy z Obwodu Rówieńskiego, przedstawiciele ukraińskich mediów regionalnych oraz reprezentanci warmińsko-mazurskich samorządów i organizacji pozarządowych, które blisko współpracują z Ukrainą. Debata rozpocznie się w najbliższy piątek (29.05) o godz. 9:00 w Hotelu Villa Pallas w Olsztynie
R E K L A M A
banner
Goście z Ukrainy będą mieli również okazję usłyszeć, na czym polega planowanie strategiczne na poziomie województwa. Osobne warsztaty poświęcone zostaną systemowi finansowania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Prezentacja polskich doświadczeń w zakresie decentralizacji środków publicznych, budżetu samorządów oraz metod kontroli finansów samorządu terytorialnego stanowić będzie cenne wsparcie dla samorządowców z Ukrainy.

Spotkanie z burmistrzem Olsztynka (30.05) pozwoli natomiast pokazać możliwości rozwijania współpracy międzynarodowej przez małe miejscowości oraz potencjał związany z członkostwem w takich międzynarodowych inicjatywach jak Międzynarodowa Sieć Miast Cittaslow, której Warmia i Mazury jest aktywnym przedstawicielem.

Realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie projekt „Samorząd terytorialny – hit eksportowy Polski!” współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2015”. Całkowita wartość projektu to blisko 120 tys. zł.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl