Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2015-10-01 20:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 integruje klasy I w BARTBO

Olsztyn24
Klasy I Gimnazjum nr 5 w BARTBO (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W środę (30.09) klasy I Gimnazjum nr 5 pod opieką wychowawczyń: Ireny Podolak, Katarzyny Dębowskiej i Joanny Sochań oraz opiekunów Jolanty Biadun i Lecha Wąsowskiego, udały się do Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO na zajęcia integracyjne. Ponieważ w tym dniu wypada również Dzień Chłopaka, udało się nam te dwa zdarzenia połączyć na jednym fantastycznym wyjeździe przy wspaniałej pogodzie.

Po przyjeździe uczniowie zostali podzieleni na grupy, którym zostali przydzieleni opiekunowie. Każda z nich udała się do swoich zadań. Były to zawody na pięcioosobowych gąsienicach, biegaliśmy w trójkę ubrani w jedne spodnie, rozgrywaliśmy mecze jako piłkarzyki przyczepione do odpowiednich uchwytów. Wszystkie te zadania okazały się bardziej skomplikowane niż wyglądały. Zawodnikom z poszczególnych klas dopingowały wychowawczynie, a nawet udowodniły podopiecznym, że same potrafią wykonać te niełatwe zadania.

Ciekawie było też w labiryncie wysokiej kukurydzy, gdzie trzeba było za pomocą mapy odszukać pewne punkty, a na koniec odczytać hasło zapisane alfabetem Morse’a. Były też zabawy w parku linowym oraz przejażdżki na segwayach, które wszystkich mocno wciągnęły i większość z nas próbowała jazdy wielokrotnie, wykonując coraz trudniejsze ewolucje. Zobaczyliśmy też pojazdy terenowe oraz śmigłowiec.
Chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu piłką nożną do celu, którym była napompowana piłka z otworami oznaczonymi odpowiednimi cyframi. To zadanie okazało się bardzo trudne.
R E K L A M A
banner
Po tak aktywnym pobycie na świeżym powietrzu, udaliśmy się do ogniska, gdzie był czas na naładowanie akumulatorów. Wszyscy piekliśmy kiełbaski i robiliśmy grzanki, które bardzo smakowały po wielkim wysiłku fizycznym.

Po odpoczynku przyszedł czas na przeciąganie liny. Wszyscy się mocno zaangażowali, bo przecież chodziło o honor klasy. Do rywalizacji aktywnie włączyli się wychowawcy.

Obsługa poczęstowała wszystkich popcornem. Było bardzo przyjemnie i wszyscy się doskonale bawili przy cudownej pogodzie. Wróciliśmy do Olsztyna na obiad, a wspomnienia pozostaną nam na długo.

Lech Wąsowski
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl