Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Łukasz Czarnecki-Pacyński | 2015-10-06 19:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Autobus szkolny dla dzieci ze szkoły w Lamkowie już jest

Olsztyn24
Uczniowie z Lamkowa pozdrawiają darczyńców | Więcej zdjęć »
Autobus szkolny dla dzieci ze szkoły w Lamkowie już jest. Teraz trzeba go tylko jeszcze spłacić. Dołożysz swoją Złotówkę do autobusu?

68. uczniów wiejskiej szkoły szkoły w Lamkowie dojeżdża z 9. miejscowości. Spośród nich 39. małych mieszkańców Barczewa, Kronowa, Radost i Ruszajn korzysta z gimbusa gminnego. Pozostałe 29. dowozi z Derca, Jezioran, Krokowa, Lamkówka i Starych Włók autobus należący do szkoły w Lamkowie.

W zeszłym roku szkoła dysponowała jedynie małym, ośmioosobowym busem - zakupionym nota bene dzięki pomocy fundacji Hilfe Schenken, założonej i prowadzonej przez absolwentów tej szkoły - który każdego ranka i popołudnia musiał wykonywać po pięć kursów. Tak więc, aby ostatnia grupa dzieci zdążyła do szkoły na godzinę ósmą rano, ta pierwsza musiała być gotowa do drogi już o godz. 6:20.
R E K L A M A
banner
Aby uzbierać pieniądze na zakup większego autobusu, prowadzące szkołę w Lamkowie Stowarzyszenie WROTA rozpoczęło w grudniu ub.r. kampanię fundraisingową pt. „Bus za Złotówkę”, której patronowali olsztyńscy artyści: Irena Telesz i Czerwony Tulipan oraz media regionu: Telewizja Polska Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn, Olsztyn24.com i Bez Wierszówki. Jej naczelną ideą było: niech każdy wpłaci tylko przysłowiową Jedną Złotówkę, ale niech darczyńców będą tysiące - wtedy perspektywa zakupu potrzebnego środka transportu bardzo się przybliży.

I rzeczywiście. Począwszy od września 2015 dzieci mogą już spokojnie i bezpiecznie dojeżdżać rano do szkoły i wracać do domu po zajęciach, ponieważ - idąc za radą znajomego szefa olsztyńskiej firmy autobusowej - stowarzyszenie wzięło w leasing 28-osobowy autobus Iveco, wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz windę dla osób niepełnosprawnych.

- Dzięki prowadzonej od grudnia 2014 r. kampanii uzbieraliśmy 24 022,68 zł, które przeznaczyliśmy na tzw. pierwszą ratę leasingową. Każdego miesiąca opłacamy teraz kolejną ratę leasingową w wysokości 3189,66 zł -
mówi Małgorzata Bałusz, prezes Stowarzyszenia WROTA.

Kampania „Bus za Złotówkę” nadal więc trwa i nadal prosimy o wsparcie czytających te słowa Internautów.

Łukasz Czarnecki-Pacyński

Darczyńcy zainteresowani pomocą szkole mogą wpłacać swoją Jedną Złotówkę tytułem „darowizny na autobus” na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA: 37 1540 1072 2107 5050 4037 0005.

Wspomóż niekomercyjną wiejską szkołę niepubliczną.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl