Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-10-15 21:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Pryzmat i Piotr Siwik promowali Olsztyn na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie

Olsztyn24
Pryzmat Mini i Piotr Siwik z premier Ewą Kopacz (fot. ARToffNIA) | Więcej zdjęć »
Dziecięca grupa reprezentacyjna Pryzmat Mini - grupa twórcza Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) gościła wczoraj (14.10) na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie.

Młode tancerki wystąpiły podczas uroczystości zorganizowanej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a ich występ oglądały m.in. premier Ewa Kopacz i minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, a także wiceministrowie edukacji, kuratorzy oświaty, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, nauczyciele i inni zaproszeni goście.

Zespół zaprezentował taniec „Out”, nagrodzony podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy i Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Elblągu. Na zakończenie uroczystości wystąpił kolejny reprezentant Olsztyna - Piotr Siwik, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, a także drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie gitary.
R E K L A M A
banner
******

Pracownia Tańca Pryzmat to grupa twórcza Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, której opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. Tworzą ją ludzie, których językiem przekazu jest taniec współczesny, teatr tańca.

Pryzmat Mini jest dziecięcą grupą repertuarową. Wraz z dorosłą grupą, w ramach działań fundacji, realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne i edukacyjne. Tancerze biorą udział w realizacjach, stale współpracując z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Na co dzień młodzi tancerze pracują pod okiem Katarzyny Grabińskiej, Tatiany Asmolkovej i Pauliny Spiel.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy / 2015-10-16 08:42
Podziwiamy, gratulujemy, kibicujemy talentom !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl