Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Bożena Kwiatkowska-Butrym | 2015-10-22 22:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Ślubowanie pod Zieloną Flagą w SP 32

Olsztyn24
Ślubowanie i pasowanie na ucznia w SP 32 (fot. SP 32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od lat tradycją Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana Brzechwy jest, że w Dniu Edukacji Narodowej odbywa się uroczyste pasowanie na uczniów dzieci, które rozpoczynają swą edukacyjną przygodę. Jak zawsze, na tę uroczystość licznie przybyli rodzice i krewni pierwszoklasistów.

Spotkane rozpoczęło się radosnym programem artystycznym przygotowanym przez starszych kolegów z klas III b i III c pod kierunkiem wychowawczyń. Mali aktorzy w wierszach i piosenkach opowiedzieli pierwszakom, jak wygląda szkolna codzienność oraz obiecali pomocną dłoń na uczniowskie kłopoty i zmartwienia.

Po obejrzeniu występów starszych koleżanek i kolegów nadszedł czas na najważniejszy moment uroczystości, tj. ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Każdy pierwszak składał uroczyste przyrzeczenie, że będzie sumiennie wypełniał obowiązki ucznia. Uczniowie odebrali od swoich pań wychowawczyń pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne.
R E K L A M A
banner
Zgromadzenie w sali gimnastycznej tak licznej rzeszy społeczności szkolnej - najmłodszych uczniów i ich rodziców było okazją do poinformowania o działaniach ekologicznych podejmowanych na terenie szkoły oraz do oficjalnego przekazania na ręce pani dyrektor Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi za działania na rzecz środowiska realizowane w ubiegłym roku szkolnym.

Zielona Flaga jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 58 krajów na różnych kontynentach. Jest to już nasz trzeci certyfikat i tym razem przyznany został nam na okres 3 lat, jako wyraz najwyższego uznania za wdrażane przedsięwzięcia w zakresie ekologii.

Uroczystość wręczenia Zielonej flagi odbyła się 12 października w Krakowie podczas XIII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju. Wyróżnienie jest sukcesem całej szkolnej społeczności, efektem wielu podejmowanych inicjatyw, również we  współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Oprócz Zielonej Flagi uczniowie klas trzecich przekazali pani dyrektor dyplomy i certyfikaty uzyskane za podwójne zwycięstwo w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym MATERIA BATERII w kategoriach: „Konkurs na kampanię edukacyjno-promocyjną” oraz „Konkurs na spot reklamowy”. 

Sukcesy cieszą tym bardziej, że oprócz zwycięstwa (ex aeqo) w rywalizacji z kilkudziesięcioma placówkami edukacyjnymi z całej Polski, wygraliśmy wartościowe pomoce edukacyjne i sprzęt sportowy, z którego będą korzystali wszyscy uczniowie. Jesteśmy  jedyną szkołą z Olsztyna, która znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskich i jedną z dwóch w Polsce, która była laureatem w obydwu konkursowych kategoriach. Nasze osiągnięcia są dla nas powodem do dumy, ale przede wszystkim są zobowiązaniem do jeszcze większej troski o otaczający nas świat i zrównoważony rozwój.

Bożena Kwiatkowska-Butrym

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl